Pod Poznaniem znaleźli sposób na „smartfonowych zombie”. Teraz wpadnięcie pod samochód graniczy z cudem

W jaki sposób poradzić sobie z osobami, które nie odrywają wzroku od ekranu swojego telefonu nawet w momencie, w którym zbliżają się do jezdni? Na przykład tak, jak we wsi Zalasewo w gminie Swarzędz koło Poznania
W jaki sposób poradzić sobie z osobami, które nie odrywają wzroku od ekranu swojego telefonu nawet w momencie, w którym zbliżają się do jezdni? Na przykład tak, jak we wsi Zalasewo w gminie Swarzędz koło Poznania 123rf.com/Wavebreak Media Ltd/zdjęcie seryjne
W jaki sposób poradzić sobie z osobami, które nie odrywają wzroku od ekranu swojego telefonu nawet w momencie, w którym zbliżają się do jezdni? Na przykład tak, jak we wsi Zalasewo w gminie Swarzędz koło Poznania. Miejscowe władze wmontowały w chodnik LED-owe pasy, których kolory zmieniają się wraz z sygnalizacją. Instalacja pojawiła się przed Szkołą Podstawową nr 1.

Gdy na sygnalizatorze zapala się czerwone światło LED-owy pas wmontowany tuż przed przejściem zaczyna żarzyć się w tym samym kolorze. Dla zapatrzonego w swojego smartfona dziecka (albo przechodzącego akurat tamtędy dorosłego) to znak, że trzeba się zatrzymać.

- Przejście zostało wybudowane dla naszej młodzieży, która często idąc nie patrzy przed siebie, tylko w ekran swojego telefonu - tłumaczy Grzegorz Taterka, zastępca burmistrza Swarzędza.

W Polsce to pierwszy przypadek użycia technologii S-Line stworzonej przez firmę Stoye. Bliźniacze rozwiązania stają się jednak na Zachodzie coraz bardzie popularne. Podobne pasy świetlne zostały już zamontowane w Monachium i w holenderskim mieście Bodegraven. Jeszcze dalej w tym temacie poszli włodarze belgijskiej Antwerpii. Tam dla osób korzystających ze smartfonów w trakcie spaceru wyznaczono oddzielny pas ruchu. Podobny do tego, jakim na niektórych przejściach mogą cieszyć się rowerzyści.


źródło: Polsat News
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.