Zaleją nas połączenia z dziwnych numerów. To nowy pomysł Ministerstwa Cyfryzacji

W Polsce przybędzie 10 mln nowych numerów telefonów, które będą zaczynać się od cyfr 45
W Polsce przybędzie 10 mln nowych numerów telefonów, które będą zaczynać się od cyfr 45 Fot. Tomasz Niesłuchowski / Agencja Gazeta
W przyszłym roku otrzymamy połączenia z – tylko pozornie – podejrzanie wyglądających numerów. Taką zmianę przygotowało Ministerstwo Cyfryzacji.

Ministerstwo opublikowało rozporządzenie w sprawie planu numeracji krajowej. W Polsce przybędzie 10 mln nowych kombinacji, które będą rozpoczynać się cyframi 45. Przykładowa kombinacja to +48 458 459 456.

Skąd taka zmiana? Jest ona związana z wyczerpaniem się dotychczasowych kombinacji. Ministerstwo Cyfryzacji przekonuje, że zmiany pozwolą na likwidację ograniczeń dla rozwoju usług telekomunikacyjnych, a ponadto będą miały korzystny wpływ na rozwój gospodarki i przedsiębiorczości. Nowa numeracja stanie się faktem już w 2018 r.

– Zwiększenie liczby dostępnych numerów stwarza bowiem możliwość rozwoju nowych innowacyjnych usług telekomunikacyjnych – poinformowało ministerstwo.

Problem z wyczerpującymi się numerami istnieje nie od dziś. Jeszcze rok temu przydział na nowe numery otrzymało P4, operator sieci Play.

P4 wystąpiło o przydział nowej numeracji, wskazując pewne zakresy (niezawierające numeracji 450). Niektóre z nich okazały się już niedostępne, toteż Urząd Komunikacji Elektronicznej zaproponował numerację 450. P4 na to przystał.

Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie dziwnie wyglądające numery są bezpieczne. Informowaliśmy o tym, jak Orange ostrzega przed oddzwanianiem w wypadku osobliwych numerów, które może skończyć się wysokim rachunkiem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.