Hipsterzy, kasiaści czy studenciaki? Sprawdź, kto naprawdę rządzi u ciebie na dzielni

W serwisie możecie już obejrzeć sporo polskich miast, m.in. Warszawę, Kraków, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Katowice a nawet Łódź.
W serwisie możecie już obejrzeć sporo polskich miast, m.in. Warszawę, Kraków, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Katowice a nawet Łódź. Hoodmaps.com
Już kilka tysięcy kolorowych map, pokazujących gdzie mieszkają i pracują ludzie z określonych grup społecznych zostało wygenerowanych w projekcie Hoodmaps. Jest i całkiem spory kawał Polski – wnioski mogą być zaskakujące.

Mapy Hoodmaps zostały uruchomione latem, ale cieszą się szybko rosnącą popularnością. Cały projekt polega na tym, że ludzie mieszkający lub pracujący w danej okolicy oznaczają ją jednym z kolorów. Barwy oznaczają przewagę którejś grupy społecznej.

Hipsterzy to kolor (żółty), normalsi – szary, garniaki – niebieski, turyści – czerwony, studenci – granatowy a kasiaści – zielony.

Użytkownicy Hoodmaps stworzyli już barwne oznaczenia kilku tysięcy miast. Dzięki nim możemy sprawdzić w jakim otoczeniu mieszkamy i pracujemy, gdzie fajnie będzie iść coś zjeść i gdzie się przeprowadzić. Użytkownicy mogą także dodawać tagi do miejsc wyjątkowych, szczególnie odstających stylem od okolicy.
Mapy są w sumie projektem socjologicznym, ale budują też społeczność i można je wykorzystywać na mnóstwo sposobów. Pieter Levels, twórca Hoodmaps, napisał na blogu, że projekt powstał ze względu na to, że trudno mu było znaleźć źródło, które przedstawiałoby stereotypowy podział miasta na określone grupy.

W serwisie możecie już obejrzeć sporo polskich miast, m.in. Warszawę, Kraków, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Katowice a nawet Łódź. Dane przekazane przez użytkowników są weryfikowane i poprawiane przez innych, co ma zapobiegać szerzeniu uprzedzeń.

źródło: Mobirank.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.