Oni naprawdę zwinęli ekran w rolkę. Przełomowy patent Samsunga

Opatentowany elastyczny panel wyświetlacza Samsunga może obracać się wokół głównego korpusu i jest chowany "w tubie".
Opatentowany elastyczny panel wyświetlacza Samsunga może obracać się wokół głównego korpusu i jest chowany "w tubie". Foto: YouTube.com / PHConcepts (screen)
Samsung opatentował właśnie zwijany wyświetlacz OLED. Jest zbudowany z elastycznego materiału i chowa się w metalowej rolce. Na niej zamontowany jest czytnik linii papilarnych, dzięki czemu ekran jest chroniony przed osobami niepowołanymi.

Sam ekran ma pod spodem zamontowane magnesy, które umożliwiają unieruchomienie go w pozycji rozłożonej.

Samsung opatentował kilka rodzajów obudowy – może mieć kształt cylindra lub przypominać kwadrat w przekroju poprzecznym. W obudowie znajdzie się także miejsce na akumulator zasilający urządzenie oraz inne podzespoły elektroniczne sterujące wyświetlaczem. Sam ekran działa w technologii OLED.
Pierwsze prototypy tego rodzaju elastycznych ekranów, Samsung pokazał już rok temu. Był to rolowany wyświetlacz OLED przekątnej 5,7 cala, grubości zaledwie 0,3 mm i wadze 5 gramów. Ten ekran może być wykorzystany jako elastyczny ekran smartfona. Była to raczej demonstracja możliwości technicznych tej koreańskiej firmy.

Niewykluczone, że teraz planuje wprowadzenie ich do produkcji seryjnej. Na razie poza tym, że Koreańczycy zdobyli odpowiedni patent, nie wiadomo nic o ich dalszych pomysłach na rozwój.

źródło: LetsGoDigital.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.