Ogłoszenie o pracę w pizzerii wywołało wrzawę. Internauci oburzyli się tym, czego oczekiwał Polak

Pizza Soprano szukała pracownic, ale ogłoszenie wywołało wzburzenie internautów
Pizza Soprano szukała pracownic, ale ogłoszenie wywołało wzburzenie internautów Fot. facebook.com/pizzasoprano.ie
Polak szukał osób do pracy w swoim lokalu - Pizza Soprano. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że mężczyzna chciał zatrudnić tylko kobiety i – poza CV – oczekiwał zdjęć kandydatek. To wystarczyło, by wzburzyć internautów.

Rodak mieszka w Irlandii, gdzie prowadzi pizzerię. Greg, jak siebie nazywa, zamieścił ogłoszenie o pracę na Facebooku. I chyba nie przypuszczał, jak ogromna burza się z tego rozpęta.

– W związku z rozwojem Pizzerii Soprano szukamy dziewczyny do pracy w naszym zespole. Szukam bystrej i pracowitej dziewczyny. Dziewczyny, która nie boi się wyzwań i jest bardzo otwarta na ludzi. Musi również cechować się pozytywnym nastawieniem i być towarzyska. Proszę, skontaktuj się ze mną jeśli jesteś zainteresowana przesyłając swoje CV oraz zdjęcie – napisał, wydawałoby się, w całkiem niewinnym tonie.
Internautom z Wysp jednak nie spodobało się, że Polak szuka wyłącznie kobiet, a ponadto oczekuje fotografii, podaje Wirtualna Polska. Taka praktyka jest uważana w Irlandii za formę dyskryminacji. W Polsce do takich propozycji zatrudnienia podchodzi się z większą tolerancją.

Będąc więc pod naporem krytyki, właściciel pizzerii usunął ogłoszenie, a ponadto zamieścił przeprosiny. – Każdy, kto mnie zna wie, że jestem ciepłym i przyjaznym facetem z wielkim sercem i wie, że świadomie nikogo nie obraziłem – napisał rodak.

Greg otrzymał po słowach skruchy wiele głosów wparcia. Jego firma nie ucierpiała przez zaistniałą sytuację. – Właściwie sytuacja tak, jak szybko nabrała rozpędu, tak szybko ucichła. Klientów wręcz przybyło. Na pewno pomogły przy tym pozytywne opinie moich stałych gości, którzy stanęli w mojej obronie – powiedział Greg w rozmowie z Wirtualną Polską.

źródło: Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.