Mocna kampania pracowników policji. Chcą, by Polacy dowiedzieli się, że to „psia robota”

Od piątku na ulicach polskich miast zaczynają pojawiać się billboardy, opisujące pracę w policji. I nie jest to bynajmniej opis pozytywny
Od piątku na ulicach polskich miast zaczynają pojawiać się billboardy, opisujące pracę w policji. I nie jest to bynajmniej opis pozytywny http://nszzp.pl
Od piątku na ulicach polskich miast zaczynają pojawiać się billboardy, opisujące pracę w policji. I nie jest to bynajmniej opis pozytywny. – Policjant za narażenie życia w twojej obronie otrzymuje 2400 zł. Za ile naraziłbyś swoje? – napisali na plakatach inicjatorzy akcji, Zarząd Główny NSZZ Policjantów.

Policjanci tłumaczą jednak, że ich celem nie jest tylko narzekanie na kiepskie warunki pracy, ale również poprawa wizerunku przedstawicieli tej profesji w społeczeństwie. – To nasze szeregi opuściło przedwcześnie wielu doświadczonych funkcjonariuszy, i to do służby w naszych szeregach brakuje chętnych. Bo kto chce nadstawiać łba za 2400? Dlatego w wielu polskich miastach i za pośrednictwem mediów Polacy otrzymają informację o naszej niedocenianej pracy – piszą w oficjalnym komunikacie.

Związkowcy zauważają, że na przestrzeni ostatnich kilku lat odebrano policjantom „należne uprawnienia”, nazywając je w mediach przywilejami. Narzekają również, że ich pensje nie były waloryzowane od 9 lat. W zamian wymaga się od nich „absolutnego poświęcenia i ciągłej gotowości".

Pierwszy plakat zawisł w Warszawie, przy wylocie ul Górnośląskiej na Trasę Łazienkowską. Kolejne mają pojawić się m.in. w Katowicach, Poznaniu i Łodzi.

– Chcielibyśmy, by Polacy dowiedzieli się, że to tak naprawdę "psia robota", nie najlepiej płatna, którą mimo to wielu z nas wykonuje z powołania – podkreślał w rozmowie z Onetem, Rafał Jankowski, przewodniczący zarządu głównego NSZZ Policjantów.

źródło: http://nszzp.pl/
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.