Apple nie liczy się z wydatkami. Na krzesła do swojej siedziby firma wydała fortunę

Główny projektant Jonathan Ive zdecydował się na zakup 12 tysięcy krzeseł od duetu projektantów Jay'a Barbera i Eda Osgerby'ego Jedna sztuka kosztuje 1185 dolarów, czyli ponad 4 tys. złotych
Główny projektant Jonathan Ive zdecydował się na zakup 12 tysięcy krzeseł od duetu projektantów Jay'a Barbera i Eda Osgerby'ego Jedna sztuka kosztuje 1185 dolarów, czyli ponad 4 tys. złotych youtube.com/Wall Street Journal
Apple dosłownie śpi na pieniądzach. W ubiegłym roku gigant z Cupertino pochwalił się, że ma 250 mld dolarów w gotówce i innych płynnych aktywach. Nic dziwnego, że Amerykanie nie oglądają każdego centa po kilka razy. Ba, na same krzesła do swojej nowej siedziby firma mogła wydać nawet...14 mln dolarów – podaje portal Neowin.

Główny projektant Jonathan Ive zdecydował się na zakup 12 tysięcy krzeseł od duetu projektantów Jay'a Barbera i Eda Osgerby'ego Jedna sztuka kosztuje 1185 dolarów, czyli ponad 4 tys. złotych. Portal Neowin zauważył jednak, że być może ze względu na skalę zamówienia, Apple dostał jakąś zniżkę.

Producent tych mebli, firma Vitra, opisuje zakupiony przez Amerykanów model „Pacific Chair” w następujący sposób.

– Prace nad stworzeniem krzesła „Pacyfic Chair” opierały się na zasadzie "pełna wydajność, cicha konstrukcja". Udało się osiągnąć harmonijne połączenie tych dwóch cech. Indywidualne, wysokiej jakości komponenty mają spójny język designu, co zapewnia wyrazistość i precyzję krzesła Pacific Chair. Jego wygląd jest mocno definiowany przez oparcie, które odchyla się tak daleko, że nie widać żadnych elementów mechanicznych od tyłu, z wyjątkiem podstawy – czytamy.

Wydatki na krzesła i tak wydają się jednak niewielki, gdy spojrzymy na to, ile potentat technologiczny wydał na budowę całej siedziby. Ta miała bowiem kosztować około 5 mld dolarów, a wyglądem przypomina statek kosmiczny.

źródło: Neowin
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.