Zrobił sobie własnego „bitcoina” dla żartu. Jego wartość przekroczyła już miliard dolarów, a twórca jest przerażony

Czy kryptowalutę, której twórca nadaje nazwę dogecoin ( nazwa pochodzi od mema internetowego „doge”, czyli „pieseł”) można traktować poważnie? Jak pokazuje przykład dzieła Jacksona Palmera – jak najbardziej.
Czy kryptowalutę, której twórca nadaje nazwę dogecoin ( nazwa pochodzi od mema internetowego „doge”, czyli „pieseł”) można traktować poważnie? Jak pokazuje przykład dzieła Jacksona Palmera – jak najbardziej. youtube.com/Jackson Palmer
Czy kryptowalutę, której twórca nadaje nazwę dogecoin ( nazwa pochodzi od mema internetowego „doge”, czyli „pieseł”) można traktować poważnie? Jak pokazuje przykład dzieła Jacksona Palmera – jak najbardziej.

Palmer stworzył dogecoina w 2013 roku. W jego zamyśle miało to być coś w rodzaju kryptowaluty-żartu. – Dogecoin jest kryptowalutą lubianą przez psy Shina inu na całym świecie – czytamy na stronie projektu.

Początkowo zainteresowanie nową kryptowalutą było spore. Luźne podejście do tego tematu jego twórcy spowodowało jednak, że wycena szybko spadła. Dobrej zabawy wirtualna waluta dostarczała za to jej fanom. W 2014 roku „The Guardian” pisał,że jamajski zespół bobsleistów zebrał w dogecoinach 25 tys. dolarów. Zbiórka została zorganizowana, by wysłać sportowców z Karaibów na zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi.

Od końca 2017 roku wartość kryptowaluty Palmera zaczęła jednak w niewytłumaczalny sposób przeć do góry. W ciągu miesiąca dogecoin zyskał na wartości 400 proc., a w ostatni piątek jego łączna wycena przekroczyła 1,2 mld dolarów. Eksperci zauważają jednak, że siłą "piesła" może być niska cena jednostkowa. Podczas gdy bitcoina wycenia się na kilkanaście tysięcy dolarów, a ethereum na około 1000 dolarów, pojedynczego dogecoina można nabyć za 0,0106 dolara.

Palmera, który z projektu odszedł 2 lata temu, takie informacje jednak nie cieszą. – (...) Myślę, że wiele mówi o obecnym rynku kryptowalut to, że żeton z psim pyskiem w logo, który nie otrzymał żadnej aktualizacji oprogramowania od dwóch lat sięga miliardowej kapitalizacji – powiedział Palmer portalowi „ CoinDesk”.


źródło: Parkiet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.