Ojtam, ojtam, nasze zabezpieczenia są wystarczające. Apple bagatelizuje apel inwestorów

Apple zostało wezwane do opracowania narzędzi, które pomogą rodzicom sprawować większą kontrolę nad tym, w jaki sposób ich dzieci korzystają ze smartfonów i innych urządzeń mobilnych.
Apple zostało wezwane do opracowania narzędzi, które pomogą rodzicom sprawować większą kontrolę nad tym, w jaki sposób ich dzieci korzystają ze smartfonów i innych urządzeń mobilnych. Foto: Flick.com / Paul Mayne
Inwestorzy Apple mogą nie być zadowoleni z odpowiedzi, jaką wystosował koncern w reakcji na apel o zwiększenie walki z uzależnieniem dzieci od smartfonów. Stanowisko firmy jest takie, że obecne zabezpieczenia są świetne i nie potrzeba lepszych.

Do Apple dotarł apel dwóch ważnych inwestorów – Jana Partners oraz California State Teachers' Retirement System (CalSTRS). Firma została wezwana do opracowania narzędzi, które pomogą rodzicom sprawować większą kontrolę nad tym, w jaki sposób ich dzieci korzystają ze smartfonów i innych urządzeń mobilnych.

Inwestorzy do których należy warty 2 mld dol. pakiet akcji Apple szczególną uwagę zwrócili na wpływ urządzeń elektronicznych na zdrowie psychiczne nastolatków i badania wskazujące na zwiększającą się wśród młodych ludzi tendencję do samobójstw i stanów depresyjnych.

Apple w odpowiedzi oświadczyło, że mechanizmy kontroli rodzicielskiej wbudowane w ich urządzenia są wystarczające. Dodało jednak, że "głęboko zastanawia się nad tym, jak użytkowane są ich produkty i jaki wpływ wywierają one na społeczeństwo". Przedstawiciele Apple piszą, że traktują tę powinność bardzo poważnie i są zaangażowani w działania mające sprostać wymaganiom klientów, zwłaszcza w kwestii ochrony dzieci.


Koncern dodał, że "nieustannie pracuje nad ulepszaniem swoich produktów i planuje w przyszłości nowe funkcjonalności, które pozwolą rodzicom na większą elastyczność".

źródło: WSJ.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.