Kodak wkracza na rynek kryptowalut. Akcje firmy notują gigantyczny wzrost

Kodak wkracza na rynek kryptowalut i zapowiada otwarcie kopalni bitcoinów
Kodak wkracza na rynek kryptowalut i zapowiada otwarcie kopalni bitcoinów 123RF
Jeden z największych koncernów zajmujący się produkcją sprzętu fotograficznego ogłosił, że wkracza na rynek kryptowalut i wyemituje KodakCoin. Po ogłoszeniu komunikatu akcje Kodaka skoczyły o blisko 120 proc.

Nowa kryptowaluta jest elementem dużego projektu opartego na technologii blockchain, który ma pomóc fotografom kontrolować prawa do ich zdjęć. W ten sposób ma powstać cyfrowa księga, w której będzie można rejestrować zarówno nowe jak i archiwalne zdjęcia. Taki sposób dystrybucji spowoduje, że fotografowie będą mogli udzielać licencji z pominięciem pośredników, a płatność będzie trafiać na ich rachunki zaraz po dokonaniu transakcji.

Dodatkowo Eastman Kodak podzielił się swoimi planami otwarcia kopalni bitcoinów w swojej siedzibie w Rochester w USA. Szczegóły tego przedsięwzięcia, o nazwie „Kodak KashMiner”, zostały przedstawione szerszej publiczności podczas targów CES 2018 w Las Vegas.

Kryzys cyfrowy
Eastman Kodak Company jest jednym z największych producentów sprzętu fotograficznego na świecie. Wiele stosowanych do dzisiaj technologii fotograficznych powstało właśnie w laboratoriach firmy. Jednak sceptyczne podejście do rewolucji cyfrowej w fotografii prawie doprowadziło do upadku przedsiębiorstwa. Jej problemy skończyły się dopiero w 2012 roku.


Tym razem Kodak postanowił dotrzymać kroku nowinkom technologicznym, co spowodowało, że akcje firmy w krótkim czasie po ogłoszeniu nowego projektu poszybowały w górę, a ich wartość, jak podaje portal CNBC wzrosła o blisko 120 proc.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.