Takiego smartfona nie było jeszcze na rynku. To prawdziwy hit

Project Linda nie jest zwykłym laptopem, to hybryda laptopa ze smartfonem.
Project Linda nie jest zwykłym laptopem, to hybryda laptopa ze smartfonem. Materiały prasowe
Razer zaprezentował nowość na CES 2018, największych targach elektroniki na świecie. To coś więcej niż stacja dokująca do smartfona. Project Linda to hybryda laptopa ze smartfonem.

Ma 13,3 cala i na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły laptop. Ale po jego otwarciu zwraca uwagę pusta przestrzeń w miejscu, gdzie w tego typu sprzętach znajduje się touchpad. Dopiero po wypełnieniu tej luki przez włożenie w nią smartfona „Razer Phone”, całość zaczyna działać, wystarczy tylko nacisnąć jeden przycisk.

Tak właśnie wygląda nowa hybryda, która - jak zapewnia Razer - łączy ze sobą wygodę laptopa z prostotą obsługi systemu Android. Laptop nie ma procesora, bo sercem obliczeniowym takiego urządzenia wciąż jest smartfon. Ma za to ekran, klawiaturę, własną baterię.

Dodatkowym atutem są specjalne klawisze nawigacyjne ułatwiające wyszukiwanie i wybór aplikacji. Zaś w przypadku słabego oświetlenia zewnętrznego pomocne okaże się podświetlenie klawiatury. Gdy klawiatura i smartfon pełniący rolę touchpada nie wystarczają, użytkownik może dodatkowo podłączyć mysz, która pozwoli na jeszcze precyzyjniejsze ruchy kursora na ekranie.

Lekki i cienki
Cały sprzęt wraz zadokowanym smartfonem waży poniżej 1,25 kg i ma zaledwie 15 mm grubości. Dodatkowo Project Linda wyposażony jest w pojemną baterię, która pozwala na trzykrotne naładowanie telefon gdy użytkownik nie ma dostępu do zasilania zewnętrznego.


Urządzenie wyposażone jest również w twardy dysk o pojemności 200 GB, złącze słuchawkowe 3,5 mm, porty USB A i C (służący do ładowania) oraz kamerę i mikrofon.

Nie wiadomo, czy urządzenie w ogóle trafi do produkcji. To na razie prototyp, a producent nie podał żadnych szczegółów na temat rozwoju produktu czy cen. Firma słynie z tego rodzaju odważnych projektów, które niekoniecznie komercjalizuje, za to zawsze przyciąga najwięcej uwagi technologicznego świata, nie da się przejść obok nich obojętnie. Wystarczy przypomnieć jeszcze głośniejszy prototyp z zeszłorocznej edycji targów. To potężny laptop do gier o trzech ekranach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.