To się nie spodoba internautom. Donald Trump uderza w znany portal

Prawnik Trumpa pozwał serwis BuzzFeed.com
Prawnik Trumpa pozwał serwis BuzzFeed.com Foto: Flickr.com / Gage Skidmore
Prezydentowi USA bardzo nie spodobały się publikacje portalu BuzzFeed dotyczące jego niejasnych powiązań z rosyjskim rządem i podejrzanymi postaciami z pogranicza polityki i biznesu. Jego osobisty prawnik pozwał właśnie serwis, który podał te rewelacje.

BuzzFeed to niezwykle popularny, choć kontrowersyjny amerykański portal internetowy. Miesza poważne informacje z memami i plotkami. Jego wycena sięga 1,7 mld dolarów, zatrudnia 1700 osób, w tym korespondentów w wielu krajach świata. Serwis notuje co miesiąc ponad 200 mln odwiedzin.

W 2017 roku BuzzFeed opublikował 35-stronicowe dossier dotyczące współpracy Donalda Trumpa z Rosjanami i ich wpływu na wynik wyborów prezydenckich w USA. Te informacje nie były zweryfikowane, autorzy rewelacji wyraźnie to odnotowali. Ale mimo wszystko nie przeszkodziło to BuzzFeedowi w ich publikacji.

Za to teraz może ściągnąć na portal spore kłopoty. Osobisty adwokat Donalda Trumpa, Michael Cohen złożył dwa pozwy o zniesławienie: przeciw portalowi BuzzFeed oraz firmie detektywistycznej Fusion GPS, która przygotowała raport o współpracy Trumpa z Rosjanami. Według Cohena zniesławiony został prezydent USA oraz on sam.


Prawnik podkreśla, że informacje zawarte we wspomnianym dossier są nieprawdziwe, oszczercze i wyrządziły im szkody osobiste i biznesowe.

– Zostanie udowodnione, że nie byłem zaangażowany w ten rosyjski spisek. Moje nazwisko znalazło się w nim tylko z powodu mojej bliskości z prezydentem – zmowy powiedział Cohen w wywiadzie.

Przedstawiciele BuzzFeeda bronią swoich racji.

– Dossier jest i nadal będzie przedmiotem aktywnych śledztw prowadzonych przez Kongres i agencje wywiadowcze. Zostało szczegółowo opisane przez serwisy informacyjne na całym świecie. Liczymy na to, że będziemy bronić wolnej prasy i naszych praw do Pierwszej Poprawki (gwarantującej m.in. wolność prasy i słowa) w sądzie – powiedział rzecznik prasowy Buzzfeed, Matt Mittenthal.

Warto przypomnieć, że FBI faktycznie prowadzi śledztwo dotyczące wpływu rosyjskich władz i biznesmenów na wybory w USA. Mieli oni zbierać haki na Hillary Clinton i ułatwić wygraną Trumpowi.

źródło: CNN.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.