Takiej oferty pracy dawno nie widzieliśmy. Wojskowi kuszą zarobkami

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rzeszowie zachęca do wstąpienia do WOT
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rzeszowie zachęca do wstąpienia do WOT Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
Pismo o niecodziennej treści podpisane przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień trafiło do skrzynek pocztowych mieszkańców Rzeszowa. Co ciekawe napisane jest językiem handlowym i zamiast służby "ku chwale ojczyzny" podkreśla finansowe aspekty wstąpienia do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Pensja dla ochotników wynosić będzie łącznie ponad 500 zł na rękę za odbycie szkoleń w jeden weekend w miesiącu. Jak podkreśla autor pisma, nie jest ona wliczana do dochodu i nie wpłynie na prawo do dodatkowych świadczeń. Oznacza to, że ochotnicy WOT nie stracą np. prawa do korzystania z programu 500 plus.

Treść pisma, które na swojej stronie umieścił portal rmf24.pl, skomentował rzecznik Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej ppłk Marek Pietrzak. „Wojskowe Komendy Uzupełnień realizują oczywiście zadania rekrutacji na korzyść formowanych Wojsk Obrony Terytorialnej.(...) Nadmieniam, że czynnik finansowy jest marginalnym przy podejmowaniu decyzji o wstąpieniu do terytorialnej służby wojskowej. WOT nie ma problemu z uzupełnianiem stanu osobowego formowanych jednostek”.

Źródło: rmf24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.