Kupiła najtańszy jacht na świecie. Polka nie mogła uwierzyć w swoje szczęście

Młoda Polka kupiła jacht za jedno euro.
Młoda Polka kupiła jacht za jedno euro. Youtube
Każdy chce spełniać swoje marzenia, jednak nie każdy ma tyle szczęścia, co młoda Polka, która by tego dokonać zmieniła całe swoje życie i wyprowadziła się na Maltę.

Justyna Czop z Malborka jest zapaloną żeglarką i podróżniczką. W 2016 roku przepłynęła na jachcie Ocean Atlantycki i przez miesiąc żyła i pracowała na Karaibach. Nie przypuszczała jeszcze wtedy, że spełnienie jednego ze swoich marzeń poprowadzi ją do spełniania następnych.

Po tej przygodzie przygnębiała ją wizja powrotu do szarej codzienności i utartego schematu studia-praca-dom. Dlatego opisując całe swoje żeglarskie doświadczenie odpowiedziała na ogłoszenie, w którym emerytowany niemiecki pilot oferował na sprzedaż swój jacht.

Najtańszy jacht na świecie
Umówiła się z ówczesnymi właścicielami jachtu na Malcie. Spędziła z niemieckim małżeństwem kilka dni i dowiedziała się wszystkiego o Juanicie (tak nazywa się jacht). Zdawała też sobie sprawę, że nie ma żadnych oszczędności i nie jest w stanie zapłacić rynkowej ceny. Jednak niemiecki emeryt uznał, że to właśnie ona jest odpowiednią osobą, która należycie zajmie się jachtem i zdecydował się sprzedać go Polce za symboliczne jedno euro.Jak na swój wiek, jacht był w bardzo dobrym stanie technicznym, jednak Justyna postanowiła zgromadzić fundusze na gruntowny remont i przystosowanie Juanity do swoich potrzeb. Jej marzeniem jest wypłynięcie na Pacyfik. Z tego powodu dokonała prawdziwej rewolucji w swoim życiu. Przeprowadziła się na Maltę, podjęła tam pracę i zbiera pieniądze na kolejne prace przy jachcie.

Na początek zamierza pływać nim po Morzu Śródziemnym, jednak w miarę postępu prac będzie wyruszała w coraz dłuższe rejsy.

Justyna utrzymuje kontakt z byłymi właścicielami Juanity i gdy tylko ma możliwość spotyka się z nimi na Malcie.

Źródło: wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.