PiS chce naciągnąć Unię na sfinansowanie programu 500+. „To duże obciążenie dla budżetu”

Koszt sztandarowego programu rządu Prawa i Sprawiedliwości przekroczył 24 mld złotych. Europosłowie postanowili więc poszukać pieniędzy za granicą
Koszt sztandarowego programu rządu Prawa i Sprawiedliwości przekroczył 24 mld złotych. Europosłowie postanowili więc poszukać pieniędzy za granicą Franek Mazur /Agencja Gazeta
Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości napisali pismo do Komisji Europejskiej, w którym narzekają, że 500+ to „duże obciążenie dla narodowego budżetu”. Dlatego proponują, by Unia współfinansowała ten program – dowiedziała się gazeta.pl.

Dyskusje nad unijnym budżetem, który będzie obowiązywał po 2020 roku, są w toku. Jego szczegóły mamy poznać w maju, ale okazało się, że Jadwiga Wiśniewska, Zbigniew Kuźmiuk i Stanisław Ożóg, czyli europosłowie Prawa i Sprawiedliwości, już od roku lobbują za korzystnymi dla polski zapisami.

List trafił do komisarz Marianne Thyssen, która w Komisji Europejskiej jest odpowiedzialna za politykę społeczną. Pani komisarz nie odniosła się jednak w jednoznaczny sposób do propozycji polskich polityków. Odpowiedziała tylko, że „ważne jest inwestowanie w programy społeczne, które są odpowiednie, zrównoważone i efektywne”.

2017 był pierwszym pełnym rokiem, w którym obowiązywał program 500+. Koszt sztandarowego programu rządu Prawa i Sprawiedliwości przekroczył 24 mld złotych. Skorzystało z niego ok. 3,8 mln Polaków.

źródło: gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.