Ma na imię Staszek i jest gwiazdą internetu. Wszyscy czekają, aż walnie w talerz

Wojtek i Staszek stali się gwiazdami inetrnetu, dzięki wspólnemu wykonaniu kolędy "Lulajże Jezuniu".
Wojtek i Staszek stali się gwiazdami inetrnetu, dzięki wspólnemu wykonaniu kolędy "Lulajże Jezuniu". Facebook.com / AGH Kraków
Staszek jest robotem, trafił na Akademię Górniczo-Hutniczą, gdzie nauczono go grania kolędy na pianinie. Umie już też używać talerza perkusji i się kłaniać.

– Zamiast typowej pracy dyplomowej postanowiłem zaprogramować robota przemysłowego Mitsubishi RV-2F-D, którego zakupiła uczelnia. Robot ma duży potencjał, może grać wybrane utwory muzyczne – mówi Wojciech Świtała, student Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Świtała ma dwie pasje – muzykę i robotykę, projekt jest ich połączeniem. Student napisał program do sterowania robotem – Staszek zapamiętuje melodię i umie ją odtwarzać na pianinie. Program umożliwia robotowi grę dwoma palcami, uderzenie w talerz perkusyjny oraz zaprezentowanie ukłonu. Model końcówki grającej został wydrukowany w technologii 3D.
Wojtek i Staszek grają kolędę

Choć powoli już klimat świąteczny nas opuszcza, to tak łatwo się nie poddamy. Zobaczcie jak Wojtek Świtała, na potrzeby swojego projektu inżynierskiego, zaprogramował robota Staszka, żeby... z nim zagrał kolędę! My ich oglądamy w kółko!

Opublikowany przez Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie na 8 stycznia 2018
Brawurowe wykonanie kolędy „Lulajże Jezuniu” podbija polski Internet. Szczególne rozczulenie widzów budzi Staszek uderzający w talerz perkusyjny.

źródło: PolsatNews.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.