Legendarny gadżet powraca w nowej odsłonie. Każdy pamięta go z dzieciństwa

Game Boy Ultra to odświeżona przez Hyperkin konsola
Game Boy Ultra to odświeżona przez Hyperkin konsola Youtube
Rynek mini konsol ma się na tyle dobrze, że Nintendo prawdopodobnie przywróci swój hit sprzed lat. Jednak zanim to nastąpi Game Boy powróci na rynek w nowej odsłonie dzięki firmie Hyperkin.

Pierwszą zauważalną zmianą w nowej konsoli, która nosi roboczą nazwę Game Boy Ultra jest obudowa. Wykonano ją z aluminium, co znacznie poprawi jej trwałość. To powoduje, że w przeciwieństwie do plastikowego oryginału, nowa będzie odporna na zarysowania.

Poza tą zmianą wygląd konsoli nie będzie się znacznie różnił od swojego pierwowzoru. Inżynierowie postanowili pozostawić obecne w oryginale pokrętła regulujące głośność i kontrast. Dodatkowo finalny produkt będzie miał jeszcze jedno pokrętło regulujące poziom podświetlenia ekranu LCD.

Najwierniejsi fani, będą jednak mieli możliwość całkowitego wyłączenia podświetlania. Dzięki temu z konsoli będzie można korzystać w identyczny sposób jak ze „starego” Game Boy’a. Zapewni to graczom zabawę identyczną do tej, którą pamiętają ze „starych dobrych czasów”.


Game Boy Ultra jeszcze w tym roku
Do nowości, które ułatwią korzystanie z nowego sprzętu będą należały: wbudowana bateria, która zapewni zapas energii na sześć godzin grania, port USB-C umożliwiający podłączenie ładowarki , dwa głośniki stereofoniczne i taką samą liczbę wyjść audio.

Poza wyglądem i kilkoma nowinkami technicznymi, Hyperkin wykona ukłon w stronę użytkowników tworzących muzykę na konsolach i poprawi w swoim urządzeniu jakość dźwięku.
Producent planuje zakończyć prace nad projektem i wypuścić Game Boy’a Ultra a rynek jeszcze latem 2018 roku. Cena konsoli ma nie przekraczać 100 dolarów.

Niestety konsola nie będzie miała wbudowanych gier. Każdy z użytkowników będzie musiał zaopatrzyć się w kartridże we własnym zakresie.

Źródło: Gizmodo
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.