Facebook ma użytkowników w nosie. Wprowadza coś, co wkurzy miliony osób

GIF-y, emotikony, funkcje kalendarza, reklamy – to wszystko powoduje, że Messenger odszedł daleko od swoich pierwotnych założeń.
GIF-y, emotikony, funkcje kalendarza, reklamy – to wszystko powoduje, że Messenger odszedł daleko od swoich pierwotnych założeń. Foto: Flickr.com / Kārlis Dambrāns
Facebook Messenger ma w końcu powrócić do swojej pierwotnej funkcji – umożliwienia szybkiego kontaktu z przyjaciółmi i rodziną. Twórca aplikacji twierdzi, że przyszedł czas na uczynienie jej prostszą. Niestety – chyba nie zrozumiał tego, czego chcą użytkownicy.

A ci narzekają na fakt, że Messenger stał się potwornie ciężką i skomplikowaną aplikacją. GIF-y, emotikony, funkcje kalendarza, reklamy – to wszystko powoduje, że Messenger odszedł daleko od swoich pierwotnych założeń.

David Marcus, szef działu Facebooka zajmującego się rozwojem Messengera opublikował właśnie wpis (oczywiście na Facebooku), zapowiada poprawę aplikacji. Wedle jego słów, jeszcze w tym roku Messenger ma stać się dużo prostszy. I byłaby to świetna wiadomość, gdyby nie kolejne zdania.

Marcus zapowiada, że rozmowy ze znajomymi zostaną wysunięte na pierwszy plan. Niestety, wszystkie wodotryski, którymi raczy nas aplikacja wcale nie znikną, lecz zostaną nieco przesunięte w tył.

Na dodatek Marcus twierdzi, że Messenger powinien być też lepiej wykorzystywany do rozmów nie tylko ze znajomymi, ale i przedstawicielami firm. Nie możemy więc liczyć na to, że Messenger stanie się apką prostszą i lżejszą.

Użytkownikom niezadowolonym z nadmiaru niepotrzebnych funkcji pozostaje jedynie instalacja Messengera Lite. Ten jest jednak bardzo mocno okrojony – jego pierwotnym założeniem było ułatwienie kontaktu osobom na rynkach rozwijających się, gdzie prędkość przesyły danych jest niska.

Okazało się jednak, że chętnie wykorzystują go ludzie na całym świecie – tę wersję apki pobrano już ponad 100 milionów razy. Jest dostępna tylko dla użytkowników systemu Android, iPhone’owcy muszą obejść się smakiem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.