To szczyt bezczelności. Używają kurierów DHL jak złodziej wytrycha

Po Polsce rozprzestrzenia się właśnie fala spamu, którego nadawca podszywa się pod DHL.
Po Polsce rozprzestrzenia się właśnie fala spamu, którego nadawca podszywa się pod DHL. Pexels.com
A cóż to za faktura? – myśli sobie użytkownik i otwiera załącznik. W tym momencie staje się ofiarą przestępców – aktualnie podszywają się pod agencję celną międzynarodowej firmy przewozowej DHL.

Po Polsce rozprzestrzenia się właśnie fala spamu. Maile wyglądają podobnie – nadawca podszywa się pod DHL – ustawiona nazwa to „DHL Express (Poland) Sp. z.o.o.”.

W treści maila znajdują się informacje wskazujące na to, że kurier firmy usiłował dostarczyć nam przesyłkę, ale nikogo nie zastał. Poniżej dostajemy też informację o fakturze do zapłacenia – kwota jest spora, wynosi na ogół prawie 900 złotych.

Osoby, które zdecydują się kliknąć w link rzekomo wiodący do faktury, w rzeczywistości uruchamiają złośliwy skrypt, zarażający ich komputer.

To nie pierwsze problemy prawdziwego DHL ze spamerami. Przestępcy najwyraźniej uznali, że podszywanie się pod międzynarodową firmę jest skuteczne, bo już po raz kolejny używają jej nazwy jako wytrycha.

źródło: Niebezpiecznik.pl
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.