Powstała wersja Monopoly skrojona na miarę dzisiejszego kapitalizmu. Można w niej oszukiwać ile wlezie

Hasbro, wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom graczy, przygotowało specjalną edycję Monopoly dla oszustów
Hasbro, wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom graczy, przygotowało specjalną edycję Monopoly dla oszustów 123rf.com/Varga Andras/zdjęcie seryjne
Jeżeli lubisz oszukiwać w grach planszowych, ta wersja Monopoly ci się spodoba. Hasbro, wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom graczy, przygotowało bowiem specjalną edycję dla oszustów.

– Niedawne badania przeprowadzone przez Hasbro ujawniły, że prawie połowa graczy próbuje oszukiwać podczas gier Monopoly, więc w 2018 roku zdecydowaliśmy, że nadszedł czas, aby dać fanom to, czego pragnęli od zawsze – grę w Monopoly, która zachęca do oszustwtłumaczy portalowi "This Is Insider" Jonathan Berkowitz z Hasbro.

Cel gry się nie zmieni – wciąż będzie chodziło o to, by skończyć rozgrywkę z jak największą ilością pieniędzy. Nowa wersja ma jednak zachęcać do oszukiwania pozostałych graczy, tak często, jak to będzie możliwe.

Uczestnicy dostaną w tym celu nowy zestaw kart z zadaniami, które będzie można realizować w trakcie rozgrywki. Wśród nich pojawią się takie wyzwania jak kradzież pieniędzy z banku, usuwanie hoteli z cudzego pola, zbieranie opłat za własność innego gracza czy przenoszenie pionka innego zawodnika podczas swojej tury. Nagrodę można otrzymać również, gdy korzystając z nieuwagi kolegi, uda nam się wręczyć mu mniej pieniędzy, niż byliśmy winni. Na odwrocie każdej z kart znajdzie się nagroda, jakiej możemy się spodziewać za udane oszukanie innego gracza i kara – w przypadku niepowodzenia.

Hasbro postanowiło jednocześnie nieco ułatwić oszustom sprawę. W nowej odsłonie nie będzie funkcji bankiera. – Gracze mają kontrolę nad bankiem w swojej turze i przekazują go następnemu graczowi, gdy tura się kończy – wyjaśnia Berkowitz.

Edycja "Monopoly Cheater" będzie dostępna jesienią za 20 dolarów dla osób od 8. roku życia w górę. Jej pierwowzór to dzisiaj jedna z najsłynniejszych gier planszowych na świecie, sprzedała się w liczbie przekraczającej 275 mln.

Napisz do autora: adam.sienko@innpoland.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.