Cywilizacja się kończy. Gracz za nieistotny dodatek zapłacił równowartość kawalerki w Warszawie

Zawodnik Counter Strike'a w trakcie rozgrywki
Zawodnik Counter Strike'a w trakcie rozgrywki youtube.com/IsAmUxPompa
Co można kupić za 60 tys. dolarów (ok. 200 tys. złotych)? W oddalonych od centrum Warszawy dzielnicach można byłoby za to dostać np. kawalerkę. Anonimowy gracz Counter-Strike: Global Offensive postanowił spożytkować te pieniądze w inny sposób. Po prostu kupił sobie skórkę, dzięki której jego wirtualna broń będzie wyglądała w zupełnie inny sposób.

Transakcji dokonano za pośrednictwem portalu Opskins, na którym można handlować skórkami do wirtualnych karabinów i pistoletów w grze Counter-Strike. Rozpiętość cen waha się tam jednak między 10 a 100 dolarów.

Skąd wzięła się więc taka zawrotna kwota? Cóż, wyceniona przez anonimowego gracza na 60 tys. dolarów „skin” jest w pewnym sensie wyjątkowy. Chodzi bowiem o skórkę Dragon Lore opatrzoną serią naklejek z autografami najlepszych graczy. Jedna z nich należy do Tylera “Skadoodle” Lathama, zawodnika amerykańskiej drużyny Cloud9, która tydzień temu zwyciężyła w turnieju ELEAGUE Major: Boston 2018. Latham został wybrany najlepszym zawodnikiem finału, a ostateczna rozgrywka została przez część widzów określona mianem jednej z najbardziej emocjonujących w historii e-sportu.

Serwisowi Polygon udało się skontaktować ze sprzedawcą, który zainkasował tak pokaźną kwotę. Gracz zdradził, że przedmiot tylko odsprzedawał bowiem wcześniej sam kupił go za...35 tys. dolarów. - Początkowo nie grałem w CS:GO wyłącznie dla zysku. Po prostu kilka razy miałem szczęście, a pieniądze mają odmienną wartość dla różnych osób. Cieszę się z faktu, że mój obecny status finansowy pozwala mi na kupno tych skórek bez większego zachwiania budżetu domowego – wyznał.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.