Lider wśród telekomów zapowiada nowe usługi i obiecuje jeszcze lepszą jakość połączeń

Play stawia na rozwój infrastruktury i poprawy jakości połączeń.
Play stawia na rozwój infrastruktury i poprawy jakości połączeń. Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta
Play zapowiada kolejne inwestycje w infrastrukturę. Największemu z naszych telekomów ma przybyć 1000 nowych nadajników.

Na konferencji prasowej Jorgen Bang-Jensen, prezes spółki, zapowiedział budowę co najmniej tysiąca nowych nadajników, informuje portal „Gazeta.pl Next”. Głównym celem telekomu jest pokrycie zasięgiem niemal 100 proc. obszaru i populacji naszego kraju. Kolejne stawiane w tym celu nadajniki pozwolą dodatkowo zminimalizować wykorzystanie roamingu krajowego, czyli korzystania z infrastruktury innych operatorów.


Lepszy internet mobilny
Play chce też inwestować w infrastrukturę ze względu na rosnącą popularność usług internetu mobilnego w Polsce. Pod względem średniego transferu na jednego abonenta prześcigamy takie kraje jak Niemcy, czy Wielka Brytania. A ilość danych, którą ściągnęliśmy w 2017 roku jest aż o 60 proc. większa niż rok wcześniej.

Jeszcze lepsza jakość połączeń
Kolejnym krokiem Play’a będzie wprowadzenie usługi „Voice over LTE”. Dzięki niej jakość rozmów prowadzonych przez sieć fioletowego operatora ma być jeszcze lepsza niż dzisiaj.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.