Badał podobieństwa między najbogatszymi. To jedno naprawdę go zaskoczyło

Niemiecki badacz sprawdzał jakie cech łączą milionerów.
Niemiecki badacz sprawdzał jakie cech łączą milionerów. Fo. Paweł Małecki / Agencja Gazeta
Pewien naukowiec-milioner z Niemiec postanowił zbadać osoby sobie podobne, by w ten sposób sprawdzić, co uczyniło ich bogaczami. Podobieństw znalazł wiele, prawie wszyscy uprawiali sporty i każdy miał za sobą jakąś porażkę w biznesie. Jednak jedno podobieństwo go zaskoczyło.


Na pytanie, co łączy bogatych ludzi, którzy swoje fortuny uzyskali dzięki własnej pracy postanowił odpowiedzieć Rainer Zitelmann, wykładowca Uniwersytetu w Poczdamie. On sam przed laty założył firmę działającą w branży nieruchomości, dzięki której został milionerem.

Jak informuje „Business Insider”, zadanie nie należało do łatwych ponieważ w Niemczech rozmowy o pieniądzach należą do swoistego tabu. To powoduje, że prac naukowych o tamtejszych milionerach jest niewiele. Zitelmannowi udało się to wyłącznie dlatego, że sam jest jednocześnie naukowcem i milionerem, dzięki temu łatwiej było mu przeniknąć w szeregi tej grupy ludzi.

Podobieństw jest wiele, ale jedno zaskakuje
Jak wynikało z rozmów, które badacz przeprowadził z 45 milionerami, łączy ich wiele. Wśród wspólnych cech były między innymi zainteresowanie sportem i czynne jego uprawianie, zdolność do oszczędzania i gromadzenia pieniędzy już od najmłodszych lat i jedna poważna porażka biznesowa.


Wydawało się, że wszyscy powinni odebrać solidne wykształcenie, jednak tylko 29 osób z tej grupy miało dyplom studiów. Co ciekawsze, żadna z 45 osób nigdy nie była w szkole prymusem, a wręcz przeciwnie. Poza tym żaden z badanych nie przywiązywał wagi do swojego wykształcenia i nawet ci po studiach nie uważali, że dyplomy pomogły im w osiągnięciu sukcesu.

Jak uważa badacz, zbyt dużą uwagę przywiązujemy do edukacji, a tymczasem bardziej od wiedzy potrzebne są zdolności manualne i doświadczenie uzyskane w życiu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.