Orlen śmieje się z supermarketów. Stacje benzynowe w niedziele zamienią się w centra handlowe

Na Orlenie będzie można zatankować, ubrać się od stóp do głów i kupić telewizor, a przy okazji zrobić zakupy na obiad
Na Orlenie będzie można zatankować, ubrać się od stóp do głów i kupić telewizor, a przy okazji zrobić zakupy na obiad Foto: Piotr Augustyniak / Agencja Gazeta
PKN Orlen, znana do tej pory jako sieć stacji benzynowych, na naszych oczach staje się siecią supermarketów. Ostatnie zmiany w statucie pozwolą jej sprzedawać niemal wszystko.


Do statutu spółki wpisano właśnie kilkanaście nowych rodzajów działalności, wszystkie są związane z hurtową sprzedażą produktów. I to praktycznie wszystkich – znajdziemy wśród nich owoce i warzywa, mięso, skorupiaki i ryby, mleko i nabiał, buty i ubrania, artykuły gospodarstwa domowego, biżuterię, porcelanę a także kosmetyki.

Wygląda więc na to, że na Orlenie będzie można zatankować, ubrać się od stóp do głów i kupić telewizor, a przy okazji zrobić zakupy na obiad. I to przy założeniu, że nie jemy fastfoodów, ale gołąbki z sosem pieczarkowym albo pstrąga pieczonego w migdałach.


Wiele osób zachodzi w głowę, po co Orlenowi takie zmiany w statucie. Naturalne podejrzenie pada na wchodzącą w życie ustawę o zakazie handlu w niedziele. Stacje benzynowe będą z tego zakazu zwolnione, więc jest jasne, że wiele osób będzie się na nich zaopatrywało. Pojawiają się nawet głosy, że PKN Orlen, jako koncern państwowy, miał wpływ na ustalenie zasad zakazu handlu w siódmy dzień tygodnia. Te informacje nie są jednak potwierdzone.


Służby prasowe koncernu twierdzą, że zbieg terminów to przypadek i już od końca 2016 roku firma planowała rozszerzyć działalność handlową. Zaś stacje własne Orlenu mają być małymi hurtowniami dla sieci franczyzowej. Tego argumentu nie da się do końca obronić, bo obecnie w sieci Orlenu działa ok. 1700 stacji benzynowych, w tym ok. 500 franczyzowych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Czy można przeklinać w pracy? Odpowiedź jest bardziej skomplikowana, niż się wydaje
0 0Syn twórcy plastikowych toreb o intencji ojca. „Zostały wynalezione, by chronić planetę”
0 0Gdzie są podatki, tam zawsze będzie szara strefa. Tak wygląda "praca na czarno" w Polsce
0 0VAT na e-booki spadł, ceny ani drgną. Czytelnicy są wściekli, ale nie znają całej prawdy

INNSPIRACJE

0 0Polak rozkręcił świetny biznes w USA. Zdradza, jak radzić sobie z porażką i brakiem motywacji
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy

STARTUPY

0 0Amerykańskim naukowcom się nie udało, a one to zrobiły. Tak powstały innowacyjne kosmetyki
0 0Start-up chce zasilać samochody wodą i alkoholem. Ale trochę się zapędzili