Internet się śmieje. Jacek Kurski przygotował "niesamowity" serwis na Igrzyska w Pjongczangu

TVP przygotowała specjalny serwis informacyjny z Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.
TVP przygotowała specjalny serwis informacyjny z Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
TVP jako nadawca publiczny zdecydował się zadbać o wszystkich wykluczonych cyfrowo mieszkańców kraju. Wybór medium, w którym będą prezentowane wyniki, zaskakuje.

Być może w staraniach TVP nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w ramach tego projektu skorzystała z dawno już zapomnianego medium, jakim jest Telegazeta. Przygotowała w tym celu specjalny serwis, w którym na bieżąco będzie informować o postępach polskiej kadry na Igrzyskach w Pjongczangu – informuje „Radio ZET”.


Telegazeta przed www
Kiedy powstawała, w 1988 roku, internet był jeszcze w powijakach (pierwsza strona internetowa miała powstać dopiero za 2 lata, a standard WWW miał pojawić się jeszcze rok później). Dzisiaj, pomimo tego, że w dalszym ciągu zawiera wiele działów tematycznych, emituje ogłoszenia drobne i na bieżąco publikuje depesze Polskiej Agencji Informacyjnej i Informacyjnej Agencji Radiowej, wydaje się być medium zapomnianym i mocno archaicznym.

To powszechny dostęp do Internetu i ciągły rozwój technologii mobilnych przyczynił się do jej upadku. Dzisiaj każdy wiadomości może przeczytać na ekranie komputera, a poza domem na urządzeniach mobilnych takich jak smartfon, czy tablet. Prawdopodobnie nawet w domu większość użytkowników telewizorów przegląda na nich strony www, a nie Telegazetę. Część telewidzów nawet nie wie, że ta funkcja jest nadal dostępna.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.