Jak spalić kalorie po pączkach? Polacy wymyślili sprytny kalkulator

Ile trzeba biegać, aby spalić kalorie pochodzące z pączków? Podpowie Kalkulator Pączkowania
Ile trzeba biegać, aby spalić kalorie pochodzące z pączków? Podpowie Kalkulator Pączkowania Foto: Krzysztof Mazur / Agencja Gazeta
Nie wiesz, co zrobić, by spalić kalorie wchłonięte wraz z pączkami w tłusty czwartek? Z pomocą przychodzi rewelacyjny polski Kalkulator Pączkowania. Z łatwością wyliczy, ile trzeba przejść, przebiec albo jak długo uprawiać seks lub modlić się (w zależności od upodobań), by spalić wszystkie pączki, które z apetytem pożarliśmy.

W tłusty czwartek Polacy pochłoną ok. 100 milionów pączków. Dzięki polskiemu Kalkulatorowi Pączkowania wiemy, że to równowartość 35 miliardów kalorii. Ile trzeba ćwiczyć, żeby to spalić?

Formularz Kalkulatora jest bardzo prosty. Na samym początku trzeba wpisać parametry pączków, które zjedliśmy lub mamy ochotę zjeść. Ich kaloryczność może być bardzo różna. Na przykład posypka z cukru pudru jest bardziej dietetyczna, niż oblanie pączka lukrem. Wersja nadziewana serem zawiera mniej kalorii od wypełnionej marmoladą. Kalkulator liczy nie tylko liczbę kalorii w pączkach, ale i faworkach.

Okazuje się, że trzy pączki z lukrem i nadzieniem to równowartość ok. 1050 kalorii. Aby spalić tę ilość energii, najskuteczniejszy jest crossfit. Ta wyczerpująca aktywność sportowa powinna być uprawiana (w przypadku osoby o wadze 85 kg) przez ok. półtorej godziny. Jeśli wolimy seks, to jest to wyzwanie dla długodystansowców – ponad 2 godziny.

Co ciekawe, modlitwa i medytowanie jest równie skuteczne co oglądanie seriali. Wysoko w rankingu jest też zmywanie naczyń – chociaż niewiele osób ma aż tyle brudów w zlewie, by kontynuować tę czynność przez ponad 3 godziny.

Kalkulator Pączkowania to jeden z wielu mechanizmów obliczeniowych dostępnych na platformie Omni Calculator.

To polski projekt, który odniósł wielki światowy sukces. Dwa lata temu wystartował jako prosta strona, pomagająca obliczać procenty.

Dziś można na niej znaleźć kalkulatory pomagające podjąć decyzję, czy bardzie opłaca się duża pizza czy dwie mniejsze, przeliczające rozmiar bielizny w różnych krajach, obliczające prawdopodobieństwo zgubienia skarpetki w pralce i wydajność naszej pasty do zębów.


Omni Calculator jest dostępny jako aplikacja mobilna, ale o bardzo okrojonych funkcjonalnościach w porównaniu do wersji WWW. Zawiera tylko kilka kalkulatorów, wersja internetowa – około 300.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.