To najbardziej wkurzająca rzecz w internecie. Podpowiadamy, jak pozbyć się jej w 8 sekund

Jak wyłączyć wyskakujące powiadomienia w przeglądarce internetowej?
Jak wyłączyć wyskakujące powiadomienia w przeglądarce internetowej? Foto: Pexels.com
„Ta strona chce ci wysyłać powiadomienia: blokuj lub akceptuj”. Takie komunikaty wyskakują pewnie na komputerach wielu z was. Nawet nie wiecie, że można się ich w kilka sekund pozbyć – i to w zasadzie ze wszystkich popularnych przeglądarek.

Aby wyłączyć wkurzające powiadomienia w Chrome, wystarczy wejść w ustawienia i znaleźć zakładkę „Zaawansowane”. Na samym dole mamy sekcję „Prywatność i bezpieczeństwo”. Tam znajdujemy zakładkę „Ustawienia treści”, następnie wchodzimy w „Powiadomienia”. Wystarczy wyłączyć powiadomienia suwaczkiem po prawej stronie. Załatwione.

Jak wyłączyć powiadomienia
W przypadku Chrome’a używanego na urządzeniach mobilnych jest jeszcze łatwiej. Wystarczy wejść w sekcję Ustawienia, znaleźć tam „Ustawienia witryny”, następnie zakładkę „Powiadomienia” i je wyłączyć. Dosłownie 10 sekund roboty.
W przypadku przeglądarki Mozilla Firefox również trzeba wejść w ustawienia, znaleźć zakładkę dotyczącą prywatności a następnie znaleźć na liście opcję „Blokowanie wyskakujących okien”.
A jeśli używamy przeglądarki Opera, również trzeba wejść w jej ustawienia a następnie znaleźć sekcję „Witryny”. Następnie przechodzimy do interesującej nas opcji „Powiadomienia”. Możemy je wyłączyć i nie martwić, się, że coś będzie nam wyskakiwać.

Powinno pomóc. Od tej pory nie będziemy już tracić czasu na klikanie wyskakujących wiadomości o tym, czy chcemy włączyć powiadomienia oraz samych powiadomień.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.