Projektantka zakpiła z fanów marki. Foliowa reklamówka za ponad 3 tys. zł

Projektantka zaskoczyła fanów marki foliową reklamówką z logo domu mody.
Projektantka zaskoczyła fanów marki foliową reklamówką z logo domu mody. Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
Odchodząca z domu mody Celine brytyjska projektantka mody zaszokowała wszystkich fanów marki. W skład ostatniego stworzonego przez nią zestawu dla pań wchodzi foliowa reklamówka z logo firmy. Całość za bagatela 985 dolarów.

W ubiegłym roku świat mody oszalał na punkcie plastiku. Nawet najwięksi projektanci jak Karl Lagerfeld w swoich ostatnich kolekcjach proponowali kreacje z tego tworzywa.

Za ciosem poszła odchodząca z domu mody Celine brytyjska projektantka Phoebe Philo. Na pożegnanie zaprojektowała niezwykły zestaw. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że za cenę blisko 3,5 tys. zł można nabyć plastikową, przezroczystą reklamówkę z logo domu mody.

Backstage Summer 18 Collection #CelineSummer18 #celine

Post udostępniony przez Céline Official (@celine)Wydaje się więc, że torba niemal w niczym nie różni się od foliowej reklamówki. Dopiero po chwili widać, że to tylko część zestawu. W reklamówkę zapakowane są dwie pozostałe jego części – torebka damska i portfel. Zestaw ma trafić do sprzedaży w najbliższych miesiącach.

Torba wpisuje się w tegoroczny trend transparentności, który ma być obecny w kreacjach wszystkich projektantów.

Kim jest Phoebe Philo?
Phoebe Philo jest brytyjską projektantką mody, urodzoną w 1973 roku. Już w wieku 14 lat zajmowała się projektowaniem ubrań. Dlatego też jednym z prezentów urodzinowych, które wtedy otrzymała była maszyna do szycia. Ukończyła londyńską szkołę sztuki i designu rok po bardziej u nas znanej projektantce Stelli McCartney. W 1997 zaczęła jako asystentka córki byłego Beatlesa w domu mody Chloe, by w 2001 roku zastąpić ją na stanowisku dyrektora kreatywnego.


W 2008 roku rozpoczęła pracę dyrektor kreatywny i członek zarządu w domu mody Celine. O swoim odejściu poinformowała w grudniu ub. roku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.