Myśleli, że kupili ekskluzywne mieszkania, a nie mogą otworzyć okien. Winią uciążliwe sąsiedztwo

Żoliborz Artystyczny to ekskluzywne osiedle w Warszawie. Mieszkańcy mają jednak problem ze smrodem - prawdopodobnie z bazy MPO
Żoliborz Artystyczny to ekskluzywne osiedle w Warszawie. Mieszkańcy mają jednak problem ze smrodem - prawdopodobnie z bazy MPO Fot. Franciszek Mazur
Warszawskie osiedle, reklamujące się jako ekskluzywne i artystyczne, nie radzi sobie z fetorem atakującym nosy lokatorów. Mieszkańcy walczą o przeniesienie bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w inną okolicę.

Żoliborz Artystyczny to jedno z nowych warszawskich osiedli. Ceny mieszkań rzadko spadają poniżej 9 000 zł za metr kwadratowy. Sęk w tym, że w bezpośredniej okolicy osiedla znajduje się baza MPO przy ul. Tatarskiej. Mieszkańcy od dawna skarżą się na fetor unoszący się na całym osiedlu – winią oczywiście przedsiębiorstwo sprzątające.

Jego przedstawiciele bronią się, argumentując, że w bazie nie ma żadnych śmieci, a kontrole nie wykazały żadnych nieprawidłowości.

Mieszkańcy osiedla nie mogą się z tym pogodzić. Kilkaset osób podpisało się pod wnioskiem o przeniesienie bazy MPO. Uważają, że jest ona potrzebna, ale nie w środku miasta. Ich zdaniem to, że w bazie nie są przechowywane śmieci, nie oznacza braku fetoru.

Jak informuje w rozmowie z Eska Warszawa Krzysztof Krzemiński ze stowarzyszenia, w bazie znajdują się samochody i kontenery. W upalne dni śmieci się rozkładają, co powoduje rozchodzący się po okolicy nieprzyjemny zapach.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania odpiera zarzuty mieszkańców. Zdaniem MPO punkt przy Tatarskiego działa według rozporządzenia prezydenta miasta, a kontrole nie wykazują nieprawidłowości. Mówiąc wprost - normy odoru nie są przekraczane.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.