Tajemnicza transakcja na rynku kryptowalut. Anonimowy inwestor kupił bitcoiny warte ponad miliard złotych

Notowania bitcoina podniosły się po dołku z początku lutego.
Notowania bitcoina podniosły się po dołku z początku lutego. Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta
Idź na całość albo idź do domu – go big or go home – tak światowe media podsumowują wejście na rynek kryptowalut tajemniczego inwestora, który w ciągu trzech ostatnich dni skupił bitcoiny warte blisko 400 milionów dolarów.


Najwyraźniej ktoś – rekin finansjery lub któraś z wiodących instytucji – uznał, że na bitcoinie da się jeszcze zarobić. Najsłynniejsza z kryptowalut stopniowo podnosi się po styczniowym załamaniu kurs, kiedy to jej notowania poszły o połowę w dół. Dołek wypadł 6 lutego, kiedy BTC był kupowany poniżej progu 6 tysięcy dolarów. Obecnie bitcoin ponownie kosztuje ponad 10 tysięcy dol.

– Nie jestem pewien, kim jest ten kupujący, ale wielu kupowało w dołku i zwiększało swój stan posiadania po dodatkowym uporządkowaniu regulacji dotyczących bitcoinów w USA i Azji – komentował na stronach portalu marketwatch.com Alex Sunnarborg, współzałożyciel funduszu Tetras Capital.

Anonimowy inwestor nie jest nowym graczem. Jak podkreślają eksperci, już wcześniej posiadał on 55 tysięcy bitcoinów – teraz zwiększył swoją pulę do 96 tys. BTC. Na forach poświęconych kryptowalutom zaroiło się od teorii, kto może kryć się za tajemniczym adresem 3Cbq7aT1tY8kMxWLbitaG7yT6bPbKChq64. – Chciałbym wierzyć, że to Wall Street, widząc, że dno wypadło na poziomie 6 tys. dol., poczuło krew i wróciło do gry – kwitował Jeff Koyen z firmy 360 Blockchain USA.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.