To się nazywa szczęście. Chciała przejrzeć książkę, a znalazła wielką kasę

Pani Małgorzata Fiuk znalazła w książce 8 tysięcy złotych. Okazało się, że to oszczędności życia starszej pani.
Pani Małgorzata Fiuk znalazła w książce 8 tysięcy złotych. Okazało się, że to oszczędności życia starszej pani. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Nietypową zakładkę w książce znalazła jedna z ciechanowskich bibliotekarek. Pani Małgorzata podczas układania książek na półce odkryła kopertę, w której ktoś zostawił niemałą sumkę.


Jak odzyskać zgubione pieniądze?
W książkach zwracanych do biblioteki w Ciechanowie czytelnicy zostawiają różne zakładki. Wśród nich są zdjęcia, wyniki badań, karty informacyjne ze szpitala, rachunki, bilety i pocztówki, jednak taka zakładka bardzo zaskoczyła Panią Małgorzatę. – Rozkładając książki na półce zauważyłam w jednej z nich kopertę z pieniędzmi – powiedziała Małgorzata Fiuk portalowi „Lustro Biblioteki”. Nie wiedziała wtedy jeszcze, że znalazła oszczędności życia starszej pani.

Ponieważ system, w którym dokonuje wypożyczeń ciechanowska biblioteka nie pozwala na sprawdzenie historii wypożyczeń, nie było mowy o odnalezieniu właściciela koperty. W związku z tym pieniądze zostały komisyjnie przeliczone przez pracowników biblioteki. Następnie kwotę ośmiu tysięcy złotych przekazano do policyjnego depozytu.

Jak dostać podwyżkę?
Pracownicy biblioteki umieścili na drzwiach informację o niecodziennym znalezisku. Dopiero po kilku tygodniach uwagę na informację na kartce zwróciła jedna ze stałych czytelniczek. Po tym jak podała zarówno kwotę, jak i nominały banknotów, które znajdowały się w kopercie, nikt już nie miał wątpliwości, że to ona jest właścicielką. W ten sposób, dzięki uczciwości pani Małgorzaty, czytelniczka odzyskała zgubę.


Postawę pracownicy dyrekcja placówki nagrodziła podwyżką.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.