Andrzej Pągowski i Andrzej Szumowski podczas prezentacji idei powstania Muzeum Polskiej Wódki na terenie byłej wytworni wódek Koneser. Muzeum szuka właśnie pracowników w charakterze przewodników.
Andrzej Pągowski i Andrzej Szumowski podczas prezentacji idei powstania Muzeum Polskiej Wódki na terenie byłej wytworni wódek Koneser. Muzeum szuka właśnie pracowników w charakterze przewodników. Foto: Kuba Atys / Agencja Gazeta
Reklama.
„Dołącz do grona naszych pracowników i poznaj historię Polskiej Wódki. Niech Twoja kariera zaprocentuje w nowe doświadczenia!” – piszą dwuznacznie przedstawiciele Muzeum na swojej stronie internetowej.
Obiekt planuje otworzyć swoje podwoje w połowie tego roku (w czerwcu), aktualnie szuka więc osób do pracy. A tej – sądząc po zainteresowaniu, jakim darzą muzeum turyści i mieszkańcy Warszawy – będzie sporo.
Praca - nabór do Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie
Już teraz profil Muzeum Polskiej Wódki na Facebooku obserwuje prawie 3000 osób, a sam obiekt jest już wymieniany w gronie najfajniejszych atrakcji turystycznych stolicy. Nieźle jak na muzeum, które jeszcze nie działa.
Trzeba przyznać, że stoi za nim solidna koncepcja. Samo muzeum znajdzie się w historycznej fabryce wódek „Koneser”, zwiedzający będą mieli możliwość nie tylko dowiedzieć się wszystkiego o polskiej wódce i jej wpływie na kulturę, ale i spróbować wódki.
Inicjatywie Muzeum patronuje Stowarzyszenie Polska Wódka. Autorem stałej ekspozycji jest pracownia architektoniczna Nizio Design International, a logotyp i identyfikację wizualną przygotował artysta-plastyk – Andrzej Pągowski.