Już za rok Pendolino dostanie nową technologię. Przewozy Regionalne mają ją od lat

Trudno w to uwierzyć, ale pociągi Pendolino, które pojawiły się na polskich torach w 2014 roku, wciąż nie są wyposażone w WiFI
Trudno w to uwierzyć, ale pociągi Pendolino, które pojawiły się na polskich torach w 2014 roku, wciąż nie są wyposażone w WiFI Mieczysław Michalak/Agencja Gazeta
Trudno w to uwierzyć, ale pociągi Pendolino, które pojawiły się na polskich torach w 2014 roku, wciąż nie są wyposażone w WiFI. Na wprowadzenie tej „nowoczesnej” technologi przyjdzie nam poczekać jeszcze około roku.

– W przyszłym tygodniu Alstom (producent Pendolino) przychodzi z ofertą do PKP Intercity. Myślę, że niezagrożony jest termin grudnia 2018/stycznia 2019, kiedy (wi-fi) zostanie zamontowane w Pendolino – potwierdził w programie "Gość Wiadomości" TVP Info Andrzej Adamczyk.Minister infrastruktury wyraził przy tym zdziwienie, że nie zadbano o ten aspekt w trakcie składania zamówienia.

Pendolino jeżdżą po polskich torach od 5 grudnia 2014 roku. Koszt zakupu 20 nowoczesnych pociągów wyniósł ok. 400 mln euro. Uwagę klientów już od samego początku przykuł jednak fakt, że poza imponującą prędkością (w trakcie testów maszyny rozpędzały się do niemal 300 km/h), w pociągach brakuje WiFi. A te, nawet 3 lata temu, zaczynało się już pojawiać w polskich składach. Przewozy Regionalne wprowadziły bezprzewodowy internet w niektórych wagonach już pod koniec 2013 roku.

W tej chwili Pendolino to jedyny rodzaj pociągów PKP Intercity, w którym klienci nie mogą skorzystać z WiFi. Usługa jest za to dostępna w innych , kupionych w ostatnim czasie maszynach np. w Dartach i Flirtach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.