Chwila zapomnienia i 650 zł straty. Nigdy nie rób tego w markecie

Klientka supermarketu zapomniała wyjąć kartę z terminala. Kasjerka ukradła z niej 650 złotych
Klientka supermarketu zapomniała wyjąć kartę z terminala. Kasjerka ukradła z niej 650 złotych Foto: Przemysław Graf / Agencja Gazeta
Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali kasjerkę, która w ekspresowym tempie spisała dane z karty klientki. Za ich pomocą aż 16 razy zdążyła zrobić zakupy w internecie, robiąc straty na 650 złotych. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Policja nie informuje w jakim supermarkecie doszło do kradzieży. Zaczęło się niewinnie – klientka przez nieuwagę zostawiła kartę w terminalu. Po prostu zapomniała ją wyjąć i włożyć do portfela, pisze Gazeta.pl.

Wyszła na tyle szybko, że kasjer nie zdążył się zorientować. Pracownik zgodnie z procedurami przekazał kartę kierownikowi zmiany, ten zaś schował ją do sejfu w sklepie.

Ale jedna z kasjerek w tzw. międzyczasie zdołała obejrzeć kartę i spisać jej dane – numer, nazwisko i kod do potwierdzania transakcji. A potem aż 16 razy zrobiła za jej pomocą zakupy w internecie. Właścicielka karty odebrała ją ze sklepu, ale dopiero po kilku dniach zorientowała się, że z jej konta zniknęły pieniądze.

Policja nie miała większych problemów w znalezieniu sprawczyni kradzieży. 32-letiej kobiecie grozi do 10 lat więzienia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.