Przez zakaz handlu w niedziele kasują autobusy. "Brak rentowności połączeń"

Rzeszowski PKS zawiesza połączenia w niedziele wolne od handlu ze względu na ich nierentowność.
Rzeszowski PKS zawiesza połączenia w niedziele wolne od handlu ze względu na ich nierentowność. Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
W związku z wprowadzeniem ustawy ograniczającej handel w niedziele, a ostatecznie całkiem go zabraniającej, niecodzienne działania podjął rzeszowski PKS. Swoje działania tłumaczy niską frekwencją i brakiem rentowności połączeń.

Spółka zdecydowała się na takie rozwiązanie ze względu na ustawę o zakazie handlu. O decyzji poinformowała pasażerów w środę w komunikacie zamieszczonym na swoim facebookowym profilu: „W związku w wejściem w życie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, Zarząd PKS w Rzeszowie S.A. informuje, o zawieszeniu wykonywania komunikacji na liniach PKS w niedziele 11 i 18 marca br. ze względu na niską frekwencję i rentowność tych połączeń”.

Pod postem pojawiają się kolejne negatywne komentarze. Pasażerowie wytykają PKS-owi między innymi, że wejście w życie ustawy nie oznacza, że w niedziele wolne od handlu nikt nie będzie pracował. Pojawiają się też głosy, że likwidacja niedzielnych połączeń będzie oznaczała duże utrudnienia między innymi dla osób studiujących w trybie zaocznym.

Jak działa transport publiczny w Japonii?
Biorąc pod uwagę standardy obowiązujące w rzeszowskim PKS-ie, aż ciężko uwierzyć, że na jednej z japońskich wysp – Hokkaido – koleje utrzymywały stację tylko dla jednej uczennicy. Pociąg zatrzymywał się na stacji Kyu-Shirataki zaledwie kilka razy dziennie, o 7:04 rano, kiedy dziewczyna jechała do szkoły i kilka razy po południu, by mogła się dostać z powrotem do domu.

W 2016 r. historia Kany Harady obiegła cały świat. W marcu tego roku pociąg zatrzymał się tam ostatni raz, tylko dlatego, że uczennica zakończyła edukację w dotychczasowej szkole i przestała korzystać z tego połączenia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.