W tym polskim mieście budujemy atrakcję, jakiej nie ma nikt w Europie. W jej powstanie zaangażowało się pół kontynentu

Jeszcze w tym roku w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze (woj. małopolskie) pojawi się kolejka górska, jakiej Europa jeszcze nie widziała
Jeszcze w tym roku w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze (woj. małopolskie) pojawi się kolejka górska, jakiej Europa jeszcze nie widziała facebook.com/EnergyLandia
Jeszcze w tym roku w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze (woj. małopolskie) pojawi się kolejka górska, jakiej Europa jeszcze nie widziała. Rollercoaster ma być najszybszym i najwyższym w swojej kategorii na całym kontynencie.

To może być atrakcja, dla której turyści będą się specjalnie zjeżdżać do tego kilkutysięcznego miasteczka w województwie małopolskim. Trzy lata temu Zator zasłynął z budowy Energylandii – największego w Polsce parku rozrywki – jego powierzchnia to 26 ha.

Teraz do imponujących rozmiarów ma dojść jeszcze jakość. Władze parku są w trakcie budowy kolejki górskiej o nazwie Hyperion. Najwyższy i najszybszy w Europie Mega Coasterjak określają go przedstawiciele Energylandii, będzie miał 77 metrów wysokości, a kolejka ma rozwijać prędkość do 140 km/h. Łączna długość trasy to 1450 m, a za jednym razem wagoniki będą w stanie zabrać do 28 pasażerów.
Kiedy powstanie Hyperion?
Montaż rollercoastera rozpoczął się w grudniu 2017 roku. Co ciekawe, jego elementy powstają w fabrykach na terenie wielu europejskich państw, m.in. w Chorwacji, Słowacji, Niemczech i Szwajcarii. Park realizuje budowę wspólnie z firmą Intamin Amusement Rides. Energylandia informuje o postępach w pracach na bieżąco, wrzucając do sieci zdjęcia i filmy promocyjne.

Oficjalne otwarcie ma nastąpić w nadchodzącym sezonie. Kiedy? Tego dokładnie nie wiemy – park w Zatorze będzie otwarty między 2 kwietnia a 28 października.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.