Mleczarnia mogła wypuścić na polski rynek tony skażonego masła. Pracownica, która o tym doniosła, została zwolniona

To może być jeden z największych skandali tego roku. Prokuratura i inspektorat weterynarii sprawdzą, czy Spółdzielnia Mleczarska we Wrześni wypuściła na rynek 10 ton masła skażonego bakterią E.coli.
To może być jeden z największych skandali tego roku. Prokuratura i inspektorat weterynarii sprawdzą, czy Spółdzielnia Mleczarska we Wrześni wypuściła na rynek 10 ton masła skażonego bakterią E.coli. 123rf.com/dolgachov/zdjęcie seryjne
To może być jeden z największych skandali tego roku. Prokuratura i inspektorat weterynarii sprawdzą, czy Spółdzielnia Mleczarska we Wrześni wypuściła na rynek 10 ton masła skażonego bakterią E.coli. Co więcej, istnieje podejrzenie, że firma mogła zrobić to celowo.

Sprawa rozpoczęła się od publikacji „Wiadomości Wrzesińskich”. Według relacji gazety Arleta Student, specjalistka do spraw jakości w Spółdzielni Mleczarskiej Września wykryła, że w trzech blokach masła wyprodukowanych w styczniu, znajduje się bakteria E.coli. Przebadane przez nią masło miało zostać następnie wysłane do punktów na terenie całego kraju.

Pracownica miała poinformować o tym fakcie prezesa spółdzielni Dariusza Golińskiego. Do rozmowy, zdaniem kobiety jednak nie doszło – została zwolniona kilka dni później. Masło miało zostać w tym czasie przerobione i wypuszczone na rynek.

Stanowisko firmy nie jest w tej prawie spójne. Prezes spółdzielni w rozmowie z WW zaprzeczył, że doszło do skażenia masła. Jego zdaniem cała historia to efekt zemsty zwolnionej pracownicy. Inną wersję przedstawił natomiast członek rady nadzorczej mleczarni Roman Graczyk. Według jego relacji do skażenia jednak doszło. Kontrola ma się rozpocząć w poniedziałek 5. marca.

O komentarz poprosiliśmy również samą firmę. Do momentu publikacji nie otrzymaliśmy jednak jej stanowiska.

Jakie są objawy zatrucia bakterią E.coli?
Bakteria E.coli jest nieszkodliwa dopóki zostanie w układzie pokarmowym. Jeżeli wydostanie się do innych rejonów organizmu może jednak wywołać zatrucie pokarmowe. Objawy to wymioty, biegunka, gorączka oraz bóle głowy i brzucha.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.