Największe centra handlowe w Polsce idą pod młotek. Właściciel chce za nie 2 mld zł

Centrum Handlowe Janki
Centrum Handlowe Janki Piotr Molęcki/Agencja Gazeta
Cromwell Property Group postanowił sprzedać część centrów handlowych, których jest właścicielem. Wartość transakcji ma przekroczyć 2 mld złotych.

Cromwell Property Group to australijska spółka, która jest właścicielem (i jednocześnie zarządzającym) nieruchomości komercyjnych głównie na terenie Europy Środkowej. Na całym Starym Kontynencie firma zarządza aktywami o wartości 4 mld euro.

Teraz Australijczycy postanowili pozbyć się części obiektów. Pod młotek ma pójść osiem centrów handlowych o łącznej powierzchni 250 tys. metrów kwadratowych, zlokalizowanych w siedmiu miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Bydgoszczy. O planowanej transakcji donosi portal PropertyEU.

Według informacji serwisu, Cromwell Property Group chce je sprzedać za co najmniej 500 mln euro (ponad 2 mld złotych). W portfolio grupy są takie nieruchomości jak Centrum Handlowe Janki, King Cross Praga, C. H Korona czy C.H Rondo. Te pierwsze jest obecnie w trakcie rozbudowy o 21 tys. mkw. Wartość inwestycji to 65 milionów euro.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.