Ze wstydliwym problemem żaden 20-latek nie przyjdzie po receptę, pomyślał. Jego start-up rośnie jak na drożdżach

Dawid Chalimoniuk/Agencja Gazeta
Reklamy pokazywane osobom, które zmagają się z łysieniem albo problemami z potencją są zazwyczaj kierowane do klientów w średnim wieku – zauważył Andrew Dudum, twórca amerykańskiego start-upu Hims. Dlatego postanowił skierować swoją kampanię do pokolenia millennialsów. Z powodzeniem, jego firma jest dzisiaj wyceniania na 200 mln dolarów.

Dudum zaczął sprzedawać przez internet środki przeciwdziałające wypadaniu włosów i leki na potencję. Wykorzystał do tego zmiany w prawie dot. telemedycyny w USA, które umożliwiają klientom uzyskanie recepty bez fizycznego kontaktu z lekarzem, co przy tego rodzaju problemach bywa kłopotliwe. Zainteresowani po prostu wypełniają kwestionariusz, a „diagnozy” zza komputera dokonuje jeden z kilku lekarzy pracujących dla Hims.

Choć start-up powstał w drugiej połowie 2017 roku, jego wartość już w tej chwili wyceniania jest przez inwestorów na 200 mln dolarów - informuje "Wired" W tym krótkim czasie firma Duduma zdążyła sprzedać produkty za 10 mln dolarów. Wcześniej spółka pozyskała na swoją działalność 7 milionów dolarów od funduszy Thrive Capital, Forerunner Ventures i SV Angel.

– Z powodu zmian w prawie telemedycznym i wygasaniu patentów, Hims jest w stanie sprzedawać produkty dużo taniej niż w tradycyjnym handlu – zauważył przedsiębiorca. Hims sprzedaje miesięczną dostawę finasterydów i minoksydyli (substancji używanych przy terapiach wypadania włosów) za odpowiednio 27 i 13 dolarów oraz sildenafilu (ogólna nazwa Viagry) za 20 dolarów miesięcznie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.