Koniec marzeń o wielkości. Polska sieć sklepów upada

Projekt budowy polskiej sieci handlowej nie powiódł się. Grupa Handlowa PL Plus trafiła do likwidacji.
Projekt budowy polskiej sieci handlowej nie powiódł się. Grupa Handlowa PL Plus trafiła do likwidacji. Foto: Waldemar Kompała/Agencja Gazeta
Mieli być szóstą co do wielkości siecią handlową w Polsce. Udało im się wprowadzić na rynek nową markę produktów. Teraz, po cichu, Grupa Handlowa PL Plus, założona przez poważne polskie firmy, trafiła do likwidacji.

Grupa powstała w 2014 roku i od razu postawiła sobie bardzo ambitne cele. Jej założycielami były silne podmioty, które uznały, że wspólnie mogą zdziałać więcej. Grupę powołały sieci Piotr i Paweł oraz Topaz, a także hurtowy Bać-Pol, będący operatorem sklepów Spar i Słoneczko, kilka miesięcy później dołączył do niej Polomarket.

Grupa Handlowa PL Plus w stanie likwidacji

Według śmiałych planów GH PL Plus miała być przede wszystkim grupą zakupową, umożliwiającą uzyskiwanie lepszych cen od dostawców. Udało się jej stworzyć i wypromować wspólną markę produktów o nazwie Lubię. W jej skład weszło 150 towarów.

Portal wiadomoscihandlowe.pl informuje, że GH PL Plus została postawiona w stan likwidacji. Jej szeregi z końcem roku 2017 opuścił Polomarket, pozostali członkowie nie widzieli większego sensu w kontynuowaniu współpracy. Piotr i Paweł sam szuka inwestora, zaś Bać-Pol ma problem po upadku Almy.

Marka Lubię trafi pod skrzydła Grupy Bać-Pol (Spar i Słoneczko), która zdecydowała się na odkupienie brandu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.