Nowy gracz na polskim rynku. Revolut pozwoli ominąć prowizje banków

Revolut chce ułatwić klientom wykonywanie przelewów międzynarodowych i wykluczyć wysokie prowizje przy płatnościach kartą w obcej walucie.
Revolut chce ułatwić klientom wykonywanie przelewów międzynarodowych i wykluczyć wysokie prowizje przy płatnościach kartą w obcej walucie. Fot: Wojciech Kardas / Agencja Gazeta
Dzięki technologii oferowanej przez nowego gracza na polskim rynku polscy klienci będą mogli otworzyć bezpłatne konto i wykonywać darmowe przelewy zarówno w kraju, jak i za granicę, a także łatwo dostać się do kont ze zdeponowanymi kryptowalutami.

Wszystko to zaoferuje Revolut, działający w branży fintech. Żeby móc skorzystać z oferty trzeba będzie zainstalować specjalna aplikację. To ona pozwoli na założenie darmowego konta, na którym będziemy mogli przechowywać środki w 25 różnych walutach.

Na tym jednak nie koniec. Aplikacja da nam możliwość wykonywania bezpłatnych przelewów międzynarodowych i dodatkowo umożliwi nam bezprowizyjne płatności na całym świecie. Co ważne, ma też wyeliminować koszty ewentualnego przewalutowania podczas płatności w obcej walucie.

Do końca roku londyńska firma branży fintech chce pozyskać aż 150 tys. klientów w naszym kraju. Wydaje się, że szanse ma spore, gdyż dzięki jego usługom będziemy mogli zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze i zrezygnować z drogich usług świadczonych przez banki.

Jak działa Revolut?
Revolut pozwala użytkownikom na szybkie skonfigurowanie aplikacji i zdalne założenie konta. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, cały proces zajmie nie więcej niż trzy minuty. W kolejnym kroku każdy będzie mógł doładować konto, a następnie wysłać darmowy przelew za granicę lub do Polski, lub też wymienić część środków na jedną z 25 walut po kursie międzybankowym. To co jednak najciekawsze, to możliwość płatności zbliżeniowej kartą MasterCard lub Visa, na całym świecie, przy jednoczesnym uniknieciu kosztów przewalutowania na jedną ze 130 walut lokalnych.


Dodatkowymi usługami proponowaną przez Revolut będą ubezpieczenie podróżne, które aktywuje się przy przekraczaniu granicy kraju, jak również łatwy dostęp do portfela kryptowalut. Klienci Revolut mogą już dziś jednym kliknięciem kupować, przechowywać lub wymieniać Bitcoina, Litecoina i Ethereum.

Firma powstała w 2015 roku i dzisiaj może pochwalić się ponad 1,5 mln użytkowników łączną kwotą transakcji o wartości ponad 10 mld dolarów.

W Polsce twarzą Revolut będzie nowo mianowany country manager, Karol Sadaj, wcześniej związany między innymi z polskim oddziałem Ubera.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.