Finanse online – rozwiązania, na które warto zwrócić uwagę

Materiał prasowy
Rosnąca popularność aplikacji mobilnych oraz dostępność smartfonów z różnymi funkcjonalnościami sprawiły, że wiele czynności, których wykonanie wymagało większego wysiłku, dzisiaj można zrobić w domu. Wizyta w banku czy ręczne tworzenie budżetu domowego to najczęstsze niedogodności, z jakimi zmagaliśmy się przed popularyzacją rozwiązań online. Na które warto zwrócić uwagę?

Porównywarki produktów finansowych
W dzisiejszych czasach łatwego dostępu do informacji nie trzeba już za każdym razem, kiedy czegoś nie rozumiemy, iść do urzędu, banku czy firmy świadczącej nam jakieś usługi. Wystarczy włączyć komputer lub uruchomić przeglądarkę w smartfonie, a po kilku chwilach otrzymamy odpowiedź na nasze zapytanie. Co jednak, gdy wszystkie te informacje już mieszają się w głowie po kilku godzinach przeglądania sieci?

Na szczęście w internecie są porównywarki różnych usług, produktów i czego tylko dusza zapragnie. Nie jesteśmy pewni, które konto osobiste wybrać? Szybkie zestawienie najbardziej atrakcyjnych ofert i już jasne, co powinniśmy wybrać. Nie wiadomo, które pożyczki pozabankowe mają najlepsze warunki dla nowych klientów? Znów wystarczy znaleźć odpowiednią porównywarkę. Oczywiście można zrobić samodzielnie tabelkę ze wszystkimi danymi, ale po co, skoro te informacje już są dostępne online?

Nowe funkcje bankowości internetowej
Banki prześcigają się we wprowadzaniu nowości do bankowości internetowej. Wszystko po to, aby maksymalnie ułatwić klientom poruszanie się po serwisie czy samodzielny dobór odpowiednich produktów online. Przykładem jest otworzenie lokaty bez konieczności pójścia do placówki czy możliwość składania w ten sposób wniosków urzędowych w niektórych bankach. Co ciekawe, w jednej z placówek można już nawet zarejestrować swoją działalność gospodarczą właśnie przez serwis internetowy.


Na uwagę zasługują również aplikacje, dzięki którym można szybko i z każdego miejsca podejrzeć stan swojego konta. Co więcej, robienie przelewów za pomocą smartfona czy nawet zakładanie lokaty w aplikacji mobilnej to tylko niektóre z możliwości. W dzisiejszych czasach, kiedy ruch mobilny rośnie, ułatwienia tego typu są bardzo ważne dla klientów, którzy stają się coraz bardziej samodzielni.

Pożyczki pozabankowe przez internet
Nie tylko banki, ale również firmy pozabankowe rozwijają swoje usługi internetowe. Koniec ze staniem w kolejce z teczką dokumentów i długim oczekiwaniem na decyzję w sprawie chwilówki. Dzisiaj wszystkie najważniejsze kroki da się wykonać w sieci. Już w wielu firmach można cały proces przeprowadzić właśnie online, a przykładem są szybkie pożyczki pozabankowe od Vivus, jednego z najbardziej rozpoznawalnych podmiotów tego typu. Jak wygląda cały proces?

- Należy wejść na stronę internetową pożyczkodawcy.
- Trzeba wypełnić formularz online (wtedy musimy mieć dowód osobisty).
- Kolejny krok to przelanie jednego grosza w celu weryfikacji danych.
- Pozostaje już oczekiwanie na decyzję kredytową.

Warto polować na dobre okazje. Niektóre firmy (np. wymieniona wyżej) mają specjalne przywileje dla nowych klientów jak np. pożyczka za darmo. Wtedy nie trzeba martwić się dodatkowymi opłatami, a RRSO wynosi 0 procent. To znaczy, że spłacamy dokładnie tyle, ile wynosi pożyczona kwota.

Aplikacje do oszczędzania
Istnieje wiele bezpłatnych narzędzi, dzięki którym planowanie domowego budżetu i wydatków jest dużo łatwiejsze. Wystarczy wpisywać do aplikacji swoje wydatki, a potem dostajemy zestawienia, w których widzimy wyraźnie, na co wydajemy najwięcej. Takie wyliczenia bardzo pomagają w tworzeniu celów finansowych i planowaniu swoich działań w dłuższej perspektywie.

Są również aplikacje pomagające w dobieraniu odpowiednich produktów finansowych w zależności od wydatków, wpływów i ofert bankowych. Jest to ogromne ułatwienie dla osób lubiących kontrolować swoje wydatki bez tracenia czasu na przeglądanie wszystkich nowych produktów, jakie są na rynku.

*Maksymalna wysokość pierwszej pożyczki przez internet oraz telefon: 3000 zł. Jednorazowa opłata rejestracyjna, niezwłocznie zwracana wnioskodawcy: 1 gr lub 1 zł. Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1200 zł, całkowita kwota do spłaty 1200 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 30 dni. Stan na 11.05.2017 r. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.