W niedzielę po kiełbasę na stację benzynową? Niekótre sklepy kpią sobie z zakazu handlu

Niektóre sklepy znalazły sposób na handel w niedziele.
Niektóre sklepy znalazły sposób na handel w niedziele. screenshot Twitter Jakub Oworuszko
Na tak niecodzienny pomysł wpadła szczecińska firma Bohun, która właśnie testuje swój nowy pomysł – delikatesy mięsne na stacji benzynowej. Czy to kolejny pomysł na obejście zakazu handlu w niedziele?

Jak informują „Wiadomości Handlowe”, pierwszy sklep mięsny firma Bohun otworzyła przy stacji benzynowej Lotos dość niedawno, bo pierwszego marca. Działa on w Szczecinie, w pobliżu Szosy Stargardzkiej. Jak zapewnia cytowany przez portal prezes Bohuna, Mariusz Borawski, firma testuje nowy pomysł na rozszerzenie sieci sprzedaży. Prezes Borawski zapowiada również, że w przypadku sukcesu jest już gotowy pomysł na dalszy rozwój.

Po kiełbasę w niedzielę na stację benzynową?
Zgodnie z zapowiedziami Mariusza Borawskiego, sklep miał zostać otwarty głównie ze względu na rosnące zapotrzebowanie na wędliny najwyższej jakości, produkowane na bazie tradycyjnych receptur. Nie sposób jednak nie zauważyć, że data otwarcia sklepu zbiegła się z wejściem w życie ustawy o zakazie handlu w niedziele. Jednak jak twierdzi prezes Borawski, handel w wolne niedziele nie był celem firmy, pomimo, że lokalizacja sklepu daje takie właśnie możliwości.

Jak na swoim swoim Twitterze informuje Lotos, nowy sklep otwarty będzie jedynie od poniedziałku do soboty.

Oznacza to, że przynajmniej na razie nie będzie można zrobić niedzielnych zakupów w mięsnym sklepie na stacji benzynowej.


Stacja benzynowa bramą do supermarketu
To jednak nie jedyna nowość. Jak dowiadujemy się z Twittera, na ciekawy sposób obejścia zakazu handlu wpadł supermarket Topaz w Radzyniu Podlaskim. Na jego teren będzie się wchodziło przez sklep przy stacji paliw. Podobno nawet nie trzeba będzie tankować żeby zrobić tam zakupy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.