Szkolenie za ćwierć miliona. Tak były poseł PiS jest przygotowywany do pracy w banku

Maks Kraczkowski, na zdjęciu jeszcze w roli posła
Maks Kraczkowski, na zdjęciu jeszcze w roli posła Wojciech Olkuśnik/Agencja Gazeta
Maks Kraczkowski to obecny wiceprezes PKO BP, a wcześniej poseł na sejm z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Według „Faktu” mężczyzna ma zostać niebawem wysłany na szkolenie do Stanów Zjednoczonych, która ma kosztować, bagatela, ponad ćwierć miliona złotych.

Maks Kraczkowski niemal całe swoje życie związał z polityką. W Prawie i Sprawiedliwości jest od 2001 roku, a od tego czasu pełnił już rolę radnego w Warszawie, szefa młodzieżówki, a od 2005 roku – posła na Sejm RP. W Parlamencie zasiadał do 2016 roku, czyli do momentu nominacji na stanowisko wiceprezesa należącego do Skarbu Państwa PKO BP.

272 tys. za jedno szkolenie
W pierwszej połowie kwietnia Kraczkowski ma zostać wysłany na szkolenie –dowiedział się „Fakt”. I choć Departament Komunikacji Korporacyjnej napisał dziennikowi, że daje swoim pracownikom dostęp do „różnorodnych szkoleń podnoszących ich kwalifikacje zawodowe”, tym razem chodzi o coś więcej. Kurs o nazwie „Transforming Proven Leaders into Global Executives” („przekształcanie liderów w globalnych wykonawców”) jest bowiem organizowany przez Harvard Business School, a koszt półtoramiesięcznego szkolenia ma sięgnąć 272 tys. złotych.

Po powołaniu na obecne stanowisko Kraczkowski musiał zrzec się mandatu partyjnego. Na tamten moment jego jedyny związek z sektorem bankowym polegał na spłacie kredytu zaciągniętego...właśnie w PKO BP.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.