Ten problem irytuje wszystkich użytkowników laptopów. Apple właśnie wpadł na pomysł, jak go rozwiązać

youtube.com/Jonathan Mann
Drobinki jedzenia i kurzu, które upadają na klawiaturę i wciskają się między klawisze to jedna z bardziej uciążliwych kwestii związanych z utrzymaniem laptopa w czystości. Apple złożył właśnie wniosek patentowy, który pokazuje, jak zamierza uprościć życie swoim użytkownikom.

Po wpisaniu zapytania dot. czyszczenia klawiatury laptopa w wyszukiwarce pojawia się ponad 200 tys. wyników. Niektórzy radzą w tym celu wykorzystanie karty kredytowej owiniętej w chusteczkę, inni sugerują użycie żółtych karteczek samoprzylepnych. Apple zamierza jednak zadbać o to, by w przyszłości klienci jego MacBooków nie musieli się tą kwestią w ogóle kłopotać.

Gigant z Cupertino złożył w urzędzie patentowym wniosek, w którym opisuje, jak zamierza stworzyć „kruszkoodporną” klawiaturę. Proponuje w tym celu dwa rozwiązania – jedno dotyczy założenia dodatkowej membrany po każdym klawiszem, która ma zapobiegać dostawaniu się zanieczyszczeń do środka. Drugi pomysł polega natomiast na stworzeniu mechanizmu, który będzie wydmuchiwał brud w momencie wciśnięcia klawisza.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.