Konkurs na najgłupszy przedmiot rozstrzygnięty. Nagrodę zgarnął ten pomysł

Istnieją projekty, które są bezdyskusyjnie głupie. Na przykład pułapka na myszy, która łączy się z domowym WiFi
Istnieją projekty, które są bezdyskusyjnie głupie. Na przykład pułapka na myszy, która łączy się z domowym WiFi https://www.kickstarter.com
Czy wykorzystywanie elektroniki jest niezbędne w każdym sprzęcie, który mamy w domu? W przypadku lodówki, która daje nam sygnał o tym, że kończy się jedzenie, możemy się jeszcze spierać. Istnieją jednak projekty, które są bezdyskusyjnie głupie. Na przykład ta pokazana na Kickstarterze pułapka na myszy, która łączy się z domowym WiFi.

Po co co chwilę wstawać z kanapy, by sprawdzić czy mysz rzuciła się na ser i dała się złapać w pułapkę, skoro może cię o tym poinformować twój smartfon – pomyślał twórca projektu Wireless Mouse Trap Monitor. Dla zainteresowanych, o co dokładnie chodzi, mamy dwie wiadomości. Zła to taka, że ta idea nie pozostała na papierze, a pieniądze na stworzenie „rewolucyjnego” systemu można wpłacać na Kickstarterze. A dobra? Prawie nikt się na to nie zdecydował.

Jak działa pułapka na myszy?
Kostka żółtego sera w pułapce na myszy Wireless Mouse Trap Monitor nie jest prawdziwa. To czujnik, który reaguje, gdy urządzenie zostanie wprawione w ruch. Sygnał jest następnie przekazywany do aplikacji na smartfonie, która wyświetla użytkownikowi stosowne powiadomienie lub wysyła emaila. Dzięki temu mysz może zostać przyłapana niemal na gorącym uczynku.

Choć do końca zbiórki pozostało tylko 25 dni, projekt ma tylko 3 fundatorów, którzy uzbierali łącznie 151 dolarów z zakładanych 15 tys. Szanse na pojawienie się tej innowacji na rynku wydają się więc dość niewielkie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.