WizzAir otwiera dziesiątki nowych połączeń. To tam będziemy latać w te wakacje

Tomasz Stańczak/Agencja Gazeta
WizzAir jest w przededniu „największego programu inwestycyjnego w swojej historii”. Węgierski niskokosztowy przewoźnik zapowiedział kupno 21 nowych samolotów Airbus A320 i otwarcie 70 nowych połączeń.

W lutym 2018 roku WizzAir pochwalił się wzrostem liczby pasażerów (m/m) niemal o 1/4. Jak wynika z zapowiedzi przedstawicieli spółki, węgierski przewoźnik ma jednak zamiar pójść za ciosem i znacznie zwiększyć obroty.

Jeszcze przed początkiem wakacji, bo maksymalnie do lipca, Węgrzy chcą dołączyć do obsługiwanych przez siebie kierunków Ateny, Tallin, Charków i Wiedeń. W stolicy Austrii linie mają zresztą zamiar otworzyć nową bazę – 11. na terenie Europy. Przewoźnik zatrudni również 700 specjalistów. Łączna wartość planowanych inwestycji to 2 mld dolarów.

WizzAir otwiera nowe połączenia
Do wakacji Węgrzy mają zamiar otworzyć łącznie aż 70 nowych połączeń. WizzAir już wcześniej zapowiadał, że lada chwila ruszy również z nowymi lotami z polskich lotnisk. Od 14 maja w ofercie pojawią się połączenia z lotniska Olsztyn-Mazury do Dortmundu. W 2018 roku przewoźnik otwiera również trasy Wrocław-Bari, Gdańsk-Wiedeń oraz z Katowic do Porto, Malagi, Lwowa, Charkowa, Faro, Podgoricy i Memmingen. Dodatkowe połaczenia dostanie również Warszawa. Ze stołecznego Okęcia będzie się można dostać do Bordeaux i Podgoricy.

Niedawno otwarcie nowych kierunków zapowiedział również drugi potentat polskiego rynku lotniczego - Ryanair. Irlandczycy zdecydowali się jednak skierować w inną stronę i uruchomili połączenie z Jordanią.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.