WizzAir otwiera dziesiątki nowych połączeń. To tam będziemy latać w te wakacje

Tomasz Stańczak/Agencja Gazeta
WizzAir jest w przededniu „największego programu inwestycyjnego w swojej historii”. Węgierski niskokosztowy przewoźnik zapowiedział kupno 21 nowych samolotów Airbus A320 i otwarcie 70 nowych połączeń.


W lutym 2018 roku WizzAir pochwalił się wzrostem liczby pasażerów (m/m) niemal o 1/4. Jak wynika z zapowiedzi przedstawicieli spółki, węgierski przewoźnik ma jednak zamiar pójść za ciosem i znacznie zwiększyć obroty.

Jeszcze przed początkiem wakacji, bo maksymalnie do lipca, Węgrzy chcą dołączyć do obsługiwanych przez siebie kierunków Ateny, Tallin, Charków i Wiedeń. W stolicy Austrii linie mają zresztą zamiar otworzyć nową bazę – 11. na terenie Europy. Przewoźnik zatrudni również 700 specjalistów. Łączna wartość planowanych inwestycji to 2 mld dolarów.

WizzAir otwiera nowe połączenia
Do wakacji Węgrzy mają zamiar otworzyć łącznie aż 70 nowych połączeń. WizzAir już wcześniej zapowiadał, że lada chwila ruszy również z nowymi lotami z polskich lotnisk. Od 14 maja w ofercie pojawią się połączenia z lotniska Olsztyn-Mazury do Dortmundu. W 2018 roku przewoźnik otwiera również trasy Wrocław-Bari, Gdańsk-Wiedeń oraz z Katowic do Porto, Malagi, Lwowa, Charkowa, Faro, Podgoricy i Memmingen. Dodatkowe połaczenia dostanie również Warszawa. Ze stołecznego Okęcia będzie się można dostać do Bordeaux i Podgoricy.


Niedawno otwarcie nowych kierunków zapowiedział również drugi potentat polskiego rynku lotniczego - Ryanair. Irlandczycy zdecydowali się jednak skierować w inną stronę i uruchomili połączenie z Jordanią.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby