Zakaz handlu ich zabolał. Reserved będzie walczyć o niższe czynsze

LPP (właściciel Reserved) będzie walczył o niższe stawki czynszu w galeriach handlowych - przez zakaz handlu w niedziele
LPP (właściciel Reserved) będzie walczył o niższe stawki czynszu w galeriach handlowych - przez zakaz handlu w niedziele Foto: Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta
Grupa odzieżowa LPP, właściciel takich marek, jak Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay zapowiada walkę o niższe czynsze w galeriach handlowych. Ma to związek z wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele. LPP nie chce płacić za powierzchnię, która nie przynosi dochodu.


A jest o co walczyć – tylko w Polsce właściciel Reserved ma 990 salonów sprzedaży. Czynsz w części z nich jest uzależniony od obrotu i z tym LLP nie ma problemu. Jak pisze Gazeta.pl, zapowiada jednak wszczęcie negocjacji dotyczących stawek wynajmu w miejscach, gdzie płaci stałą miesięczną stawkę.

– Oczywiście centra będą robiły wszystko, żeby nie renegocjować czynszów, ale my zrobimy wszystko, by dostosować je do nowej sytuacji – mówił na spotkaniu z dziennikarzami Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes zarządu ds. finansowych w LPP.

Dodał, że centra handlowe zgłaszają się do LPP z propozycjami rozmów o wydłużeniu pracy sklepów w piątki i w soboty.

– Na razie nie wydłużamy godzin pracy. Chcemy zobaczyć, jak sytuacja będzie się rozwijać, gdy sklepy będą zamknięte w kolejne niedziele – stwierdził Lutkiewicz. Dodał, że w niedziele wszystkie sklepy grupy przynosiły do tej pory 18 proc. całego tygodniowego wyniku.

Jak na razie LPP notuje świetne wyniki finansowe. Właśnie ogłosiła, że sprzedaż w 2017 roku zamknęła się sumą 7 mld zł. To o 17 proc. więcej, niż rok wcześniej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.