Szykuje się sojusz gigantów. Poczta Polska i Allegro planują połączyć siły

Allegro i Poczta Polska przymierzają się do stworzenia własnej, ogólnopolskiej sieci paczkomatów
Allegro i Poczta Polska przymierzają się do stworzenia własnej, ogólnopolskiej sieci paczkomatów Jakub Ociepa/Agencja Gazeta; allegro.pl
Allegro i Poczta Polska przymierzają się do stworzenia własnej, ogólnopolskiej sieci paczkomatów – donosi „Gazeta Wyborcza”. Jeżeli umowa zostanie sfinalizowana nad Wisłą stanie około 1000 nowych nowych urządzeń do nadawania i odbierania przesyłek.


Obie spółki współpracują już ze sobą od pewnego czasu. Zadeklarowały np., że od początku marca do końca kwietnia Poczta Polska będzie dostarczać przesyłki zakupione na Allegro w dziale „Dom i ogród” oraz „Moda” za darmo do ponad 7 tys. punktów odbioru. Teraz współpraca ma jednak pójść dużo dalej.

Potężny sojusz
Allegro i Poczta Polska mają zawiązać spółkę, która będzie odpowiedzialna za stworzenie nowej sieci paczkomatówustaliła „Gazeta Wyborcza”. Platforma aukcyjna ma być odpowiedzialna za dostarczenia maszyn i produktów, które będą w nich umieszczane przez klientów, PP ma się natomiast zająć logistyką. Nie wiadomo jednak, gdzie paczkomaty miałyby stanąć. Z informacji dziennika wynika, że nie będą to stacje benzynowe (które dzisiaj upodobał sobie przecież inPost), ani urzędy pocztowe.

W tej chwili część przesyłek kupionych na Allegro jest dostarczanych za pomocą paczkomatów inPost. W ubiegłym roku firma została jednak sprzedana przez Rafała Brzoskę funduszowi inwestycyjnemu Advent International. Jaka będzie polityka nowego właściciela? Tego nie wie nikt, poza nim samym, możliwe jednak, że Allegro chce zabezpieczyć swoje interesy na wypadek gdyby fundusz postanowił dogadać się z jego konkurencją, np. z Amazonem.


Poprosiliśmy Allegro i Pocztę Polską o komentarz. Umieścimy go, gdy tylko dostaniemy odpowiedź.

AKTUALIZACJA:
- Nie potwierdzamy ani nie zaprzeczamy. Poczta Polska rozmawia z firmami działającymi w obszarze marketplace, w tym także z tymi największymi - informuje INN:Poland Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczta Polska S.A.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł