Opłaciło się opuścić ławy sejmowe. Były minister zarobił w państwowej spółce 4 mln zł

Były minister Skarbu w rządzie Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Jasiński zarobił w trakcie pracy w Orlenie niemal 4 mln złotych – wynika ze sprawozdania spółki za lata 2016-2017
Były minister Skarbu w rządzie Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Jasiński zarobił w trakcie pracy w Orlenie niemal 4 mln złotych – wynika ze sprawozdania spółki za lata 2016-2017 Jacek Marczewski/Agencja Gazeta
Były minister Skarbu w rządzie Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Jasiński zarobił w trakcie pracy w Orlenie niemal 4 mln złotych – wynika ze sprawozdania spółki za lata 2016-2017. Jasiński w państwowej spółce już nie pracuje, został odwołany przez radę nadzorczą ze stanowiska w lutym 2018 roku.

Wojciech Jasiński to były poseł i minister Skarbu Państwa, który w lawach sejmowych zasiadał do końca 2015 roku. Od początku 2016 objął natomiast stanowisko prezesa jednej z największych państwowych spółek – Orlenu.

Ile zarobił były prezes Orlenu?
I choć w tej roli utrzymał się nieco trochę ponad dwa lata, finansowo z pewnością nie ma powodu do narzekań. Ze sprawozdania finansowego spółki wynika, że tylko w zeszłym roku dostał 1 226 000 złotych pensji. Do tego doszła premia za rok wcześniejszy – 1,56 mln, i jeszcze "potencjalnie należna" premia do wypłaty w tym roku w wysokości 1 177 000 złotych. Razem daje to niemal 4 mln złotych - wylicza RMF FM.

Jasiński został odwołany ze stanowiska prezesa Orlenu w lutym 2018 roku. Jego miejsce zajął były wójt Pcimia, Daniel Obajtek. Nominacjom obu panów towarzyszyły niemałe kontrowersje. Jasińskiemu wytykano,
że w biznesie przepracował tylko 3 lata
(tuż po ogłoszeniu informacji o jego wyborze akcje Orlenu spadły o 4 proc.), podobny zarzut – braku doświadczenia –wysunięto także wobec Obajtka.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.