Opłaciło się opuścić ławy sejmowe. Były minister zarobił w państwowej spółce 4 mln zł

Były minister Skarbu w rządzie Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Jasiński zarobił w trakcie pracy w Orlenie niemal 4 mln złotych – wynika ze sprawozdania spółki za lata 2016-2017
Były minister Skarbu w rządzie Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Jasiński zarobił w trakcie pracy w Orlenie niemal 4 mln złotych – wynika ze sprawozdania spółki za lata 2016-2017 Jacek Marczewski/Agencja Gazeta
Były minister Skarbu w rządzie Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Jasiński zarobił w trakcie pracy w Orlenie niemal 4 mln złotych – wynika ze sprawozdania spółki za lata 2016-2017. Jasiński w państwowej spółce już nie pracuje, został odwołany przez radę nadzorczą ze stanowiska w lutym 2018 roku.

Wojciech Jasiński to były poseł i minister Skarbu Państwa, który w lawach sejmowych zasiadał do końca 2015 roku. Od początku 2016 objął natomiast stanowisko prezesa jednej z największych państwowych spółek – Orlenu.

Ile zarobił były prezes Orlenu?
I choć w tej roli utrzymał się nieco trochę ponad dwa lata, finansowo z pewnością nie ma powodu do narzekań. Ze sprawozdania finansowego spółki wynika, że tylko w zeszłym roku dostał 1 226 000 złotych pensji. Do tego doszła premia za rok wcześniejszy – 1,56 mln, i jeszcze "potencjalnie należna" premia do wypłaty w tym roku w wysokości 1 177 000 złotych. Razem daje to niemal 4 mln złotych - wylicza RMF FM.

Jasiński został odwołany ze stanowiska prezesa Orlenu w lutym 2018 roku. Jego miejsce zajął były wójt Pcimia, Daniel Obajtek. Nominacjom obu panów towarzyszyły niemałe kontrowersje. Jasińskiemu wytykano,
że w biznesie przepracował tylko 3 lata
(tuż po ogłoszeniu informacji o jego wyborze akcje Orlenu spadły o 4 proc.), podobny zarzut – braku doświadczenia –wysunięto także wobec Obajtka.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.